Województwo wielkopolskie

Nowy Tomyśl

Nowy Tomyśl jest bardzo interesującym miasteczkiem leżącym w województwie wielkopolskim, na zachód od Poznania, między Opalenicą i Świebodzinem, blisko autostrady A2.

Jarmark w Nowym Tomyślu

Od wieków Nowy Tomyśl jest prawdziwym zagłębiem wikliniarstwa oraz chmielarstwa. Każdego roku w mieście. Na początku września chmielowi oraz wiklinie poświęca się wyjątkowy jarmark. Właśnie w tym czasie do Nowego Tomyśla przyjeżdżają miłośnicy sztuki wikliniarstwa z całej Polski. Tworzony jest również deptak wiklinowy, ozdobiony wiklinowymi przedmiotami. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim: kwietniki, markizy, parasole.

Atrakcje w Nowym Tomyślu

Na Rynku, przy Placu Wolności w Nowym Tomyślu znajduje się rekordowy kosz wiklinowy. Jest to największy na świecie koszt wiklinowy. W 2006 roku wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa. Jeżeli chodzi o kształt, to wygląda on trochę jak statek. Stoi na miejscu poprzedniego rekordowego kosza wiklinowego z 2000 roku. W Nowym Tomyślu warto również zwiedzić Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, przy ulicy Topolowej 10. W Parku Kultury oraz Rozrywki jest Muzeum przedstawiające historię tego, z czego jest znany Nowy Tomyśl. Muzeum jest oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu w Szreniawie.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Nowym Tomyślu

Specjalizujemy się w wywozie gruzu Nowy Tomyśl. Zabierzemy z Twojej posesji również inne odpady pobudowlane, takie jak na przykład folia malarska, czy puszki do farbie. Wynajmujemy kontenery na gruz Nowy Tomyśl. Oferujemy naprawdę bardzo niskie ceny. Zapraszamy!

zobacz inne miasta w województwie
do góry