Swarzędz

Swarzędz jest miastem w województwie wielkopolskim. Leży w aglomeracji Poznania, około 10 kilometrów od jego centrum, nad Jeziorem Swarzędzkim.

Historia Swarzędza

Prawa miejskie Swarzędz otrzymał w 1610 roku. W ciągu wieków był własnością kilku znakomitych rodów szlacheckich, między innymi Czarnkowskich i Nałęczów. W poprzednim stuleciu Swarzędz słynął przede wszystkim z włókiennictwa. Obecnie w bardzo dużym stopniu rozwinęła się tutaj produkcja mebli.

Zabytki w Swarzędzu

Pierwszym ważnym zabytkiem w Swarzędzu jest Skansen Pszczelarski, przy ulicy Poznańskiej 35. Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu jest największym tego rodzaju skansenem w Europie. Jest czynny przez cały tydzień dla turystów, poza poniedziałkami. Kolejny zabytek to Ratusz w Swarzędzu, znajdujący się na Rynku. Jest to budowla z XIX wieku. Warto jeszcze zobaczyć Dwór z XIX wieku. Powstał dla rodziny Hoffmeyerów. Obecnie działa w nim przedszkole. Pozostałe zabytki w Swarzędzu to: Kościół Św. Marcina z 1638 roku, Kościół NMP z 1936 roku, oraz zabytkowe domy szachulcowe z XVIII-XIX wieku.

Wywóz gruzu w w Swarzędzu

Zamawiając u nas kontener na gruz, szybko i prosto, pozbędziesz się kłopotliwych odpadów pobudowlanych. Gdzie zamówić kontener na śmieci Swarzędz? Pomoże Ci w tym nasza platforma internetowa ecoexpress24.pl. Dzięki niej możesz zamówić kontener na gruz, a my przywieziemy go na Twoją posesję już w ciągu 12 godzin. W naszej ofercie mamy kontenery na gruz Swarzędz i inne odpady o pojemności od 1 do 36 m3. Gwarantujemy bezpieczne płatności online.

do góry