Luboń

Luboń jest bardzo niewielkim miasteczkiem w województwie wielkopolskim, leżącym nad przełomem Warty, pod samym Poznaniem od strony północnej.
Luboń wchodzi w skład aglomeracji Poznania. W jego południowej części znajduje się Wielkopolski Park Narodowy. Luboń jest znaczącym węzłem drogowym i kolejowym. Przez niego przebiega wiele dróg krajowych, w tym autostrada A-2, droga nr 11, 430.

Atrakcje w Luboniu

Na pewno nie można przegapić Rynku w Luboniu. Poza tym, warto zwiedzić Kościół Św. Barbary, przy ulicy Bojanowskiego. Jest to budowla z początku XX wieku i sanktuarium Bojanowskiego. Nie można również pominąć Parku w Luboniu, przy ul. Armii Poznań. Znajduje się tutaj słynny pomnik siewcy z 1923 roku. Dzieło artysty rzeźbiarza Marcina Rożka. Wykonane jest z brązu i granitu. Przedstawia słowiańskiego rolnika siejącego zboże. Kolejny zabytek w Luboniu to kompleks fabryki chemicznej z początku XX wieku. Aktualnie znajdują się tutaj Zakłady Chemiczne LUVENA S.A. Ostatnim zabytkiem jest obóz hitlerowski, przy ulicy Niezłomnych 2. Aktualnie znajduje się tutaj muzeum. Jest to Miejsce Pamięci Narodowej.

Wynajem kontenerów i wywóz gruzu w Luboniu

Jeżeli chcesz wynająć kontener na odpady Luboń, to polecamy skorzystanie z naszych usług. Stworzyliśmy platformę internetową Ecoexpress24.pl, na której można złożyć zamówienie na dowolny kontener i wywóz gruzu w Luboniu. W naszej ofercie dostępnych jest wiele rozmiarów. Wywozimy różnego rodzaju odpady, między innymi azbest oraz gruz zmieszany. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz bardzo wysoką jakość obsługi. W razie pytań prosimy o kontakt.

do góry