Wełna Mineralna

Zanim zamówisz:

W przypadku odpadu niebezpiecznego jakim jest wełna mineralna koniecznie wypełnij ten formularz i dostarcz go do nas na adres kontakt@ecoexpress24.pl - to warunek abyśmy mogli odebrać od Ciebie odpady z wełny mineralnej.

Wełna mineralna powinna być owinięta folią stretch. Ponieważ jest to odpad niebezpieczny, wymaga odpowiedniego sposobu pakowania.

 Cennik dla Twojej lokalizacji

Czym są odpady z wełny mineralnej?

Odpady z wełny mineralnej to szkodliwe odpady budowlane, które klasyfikowane są jako odpady specjalne. W związku z tym nie mogą one znaleźć się w kontenerach na gruz czysty, gruz zmieszany czy odpady poremontowe, a także w ogólnodostępnych pojemnikach na odpady komunalne. Ze względu na ich specyfikę konieczna jest ich właściwa utylizacja, dlatego właściwym wyborem w kwestii ich zagospodarowania jest wynajęcie kontenera na wełnę mineralną.

Odpadów tego rodzaju nie da się przetworzyć i ponownie wykorzystać, dlatego też jedynym właściwym sposobem ich zagospodarowania jest utylizacja wełny mineralnej. Wynika to m.in. z faktu ich szkodliwości oraz wysokiego stopnia zanieczyszczenia przez np. płyty warstwowe, z którymi wełna mineralna jest trwale połączona. Profesjonalna firma świadcząca usługi wywozu wełny mineralnej dostarczy odpady we właściwe miejsca, zajmujące się prawidłowym utylizowaniem tego produktu budowlanego.

Kontenery na wełnę mineralną dostępne w ecoexpress24.pl

Odpady z wełny mineralnej charakteryzują się lekkością i sporymi gabarytami, dlatego też możliwe jest wywożenie ich w kontenerach o dużej pojemności. W ecoexpress24.pl dostępne są kontenery na wełnę mineralną o szerokim zakresie pojemności - od 3 do 36 m3.

Ze względu na szkodliwość odpadów wywóz wełny mineralnej jest możliwy tylko po wypełnieniu i przesłaniu nam formularza przekazania odpadów. Konieczne jest też szczelne owinięcie odpadów z wełny mineralnej folią stretch, która zapobiegnie ich pyleniu.

Aby wynająć kontener na wełnę mineralną, należy wskazać dokładny adres jego podstawienia, a następnie spośród dostępnych w danej lokalizacji wybrać kontener o optymalnej pojemności. Po przejściu do zamówienia wystarczy uzupełnić niezbędne informacje i dane kontaktowe i opłacić usługę za pomocą wybranej metody płatności online. Kontener zostanie podstawiony i odebrany we wskazanym terminie.

Koszt utylizacji wełny mineralnej

Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, jakim kosztem dla inwestora okaże się utylizacja wełny mineralnej. Cena zależy m.in. od lokalizacji, w którym ma być świadczona usługa, a także od ilości odpadów, które definiują konieczną liczbę kontenerów oraz ich pojemność. Aby poznać cenę wywozu wełny mineralnej w swojej okolicy, wskaż dokładny adres, pod który ma zostać podstawiony kontener, a następnie określ pojemność i liczbę potrzebnych kontenerów na odpady z wełny mineralnej.

Wywóz wełny mineralnej - korzyści

Wełna mineralna jest odpadem lekkim, ale zajmującym wiele miejsca. Ponadto charakteryzuje się dużym stopniem zanieczyszczenia. Z tych właśnie powodów nie wszystkie gminne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów są gotowe na przyjmowanie odpadów z wełny mineralnej. Samodzielny wywóz okaże się zatem sporym wyzwaniem logistycznym i może wymagać długich poszukiwań PSZOK-u oraz z pewnością sprawi trudności przy załadunku odpadów.

Wynajem kontenera na odpady z wełny mineralnej całkowicie rozwiązuje ten problem, a ponadto pozwala uniknąć ryzyka otrzymania wysokiego mandatu za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami.


Wywóz wełny mineralnej i zagospodarowanie

Jest to jedno z częstszych pytań do naszych konsultantów ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie rynku. Wełna mineralna to jeden z najbardziej popularnych materiałów izolacyjnych używanych w budownictwie. Wełnę mineralną cechuje znakomita izolacyjność termiczna i akustyczna, wodoodporność, sprężystość oraz trwałość. Okazuje się jednak, że jest bardzo problematyczna w zagospodarowaniu.

Średni czas użytkowania wełny mineralnej wynosi około 50 lat ale przy remontach domów lub też przy ich budowie powstają jej duże ilości odpadów oraz nie można ich samodzielnie składować lub wyrzucać. Jest to niezgodne z polskim i unijnym prawem, dlatego jedyną alternatywą jest skorzystanie z usługi wywozu wełny mineralnej przez platformę ecoexpress24.pl. Pamiętaj, że wełna mineralna jest traktowana jako odpad specjalny. Nigdy nie można pozbywać sie wełny do wspólnych pojemników.

 

do góry