Strona główna/Jak to działa/Karta Przekazania Odpadów

Karta Przekazania Odpadów

W przypadku firm, które generują odpady, oprócz konieczności posiadania wpisu do BDO, konieczne jest również wystawienie elektronicznej karty przekazania odpadów za każdym razem, kiedy dochodzi do wytworzenia odpadów. Oznacza to, że w ecoexpress24.pl będziemy mogli odebrać odpady z Twojej firmy tylko wtedy, gdy Twoja firma będzie posiadała aktualny wpis do BDO, oraz gdy karta przekazania odpadów zostanie poprawnie wystawiona i będzie posiadała odpowiedni status.

 

Instrukcja wystawiania karty w systemie BDO

Krok 1:

Zaloguj się do systemu BDO: https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/

 

Krok 2:

Przejdź w lewym menu do kategorii: Ewidencja Odpadów → Karty Przekazania → Karty Przekazania Odpadów → Przekazujący a następnie kliknij "Nowa Karta"  w prawej części ekranu.

 

Krok 3:

Uzupełnij dane:

 1. Dane przekazującego odpady - posiadacz odpadów przekazujący odpady kolejnemu posiadaczowi, wystawiający kartę przekazania odpadów.
  1. Ważne: Jeśli odpady są wytworzone w innym miejscu niż siedziba/adres firmy, należy zaznaczyć opcję "Wytwarzanie odpadów" a następnie wpisać adres, spod którego zostaną odebrane odpady.
 2. Dane transportującego odpady- podmiot transportujący odpady - te dane otrzymasz od nas zanim odbierzemy od Ciebie odpady.
 3. Dane przejmującego odpady- nowy posiadacz odpadów, do którego przewożone są odpady - wpisz dane, które otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail. 
  1. Numer rejestrowy - to nasz numer BDO - otrzymasz go od nas w wiadomości e-mail.
  2. Miejsce prowadzenia działalności - otrzymasz od nas w wiadomości e-mail.

 4. Informacje dotyczące odpadów
  1. Kod i rodzaj odpadów - wpisz dane, które otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail.
  2. Masa odpadów - wpisz dane, które otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail.
  3. Numer rejestracyjny - wpisz dane, które otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail.
  4. Data rozpoczęcia transportu - wpisz datę odbioru z zamówienia
  5. Godzina rozpoczęcia - wpisz godzinę 10:00 - my w późniejszym etapie skorygujemy godzinę o rzeczywiste dane.

 

 

Krok 4: 

Zapisz kartę przekazania odpadów a następnie w Opcjach karty zmień jej status na "Zatwierdzone". Pamiętaj, by na tym etapie nie generować karty

 

Gotowe! 

Teraz karta widoczna jest w naszym systemie, więc możemy wykonać transport i odebrać Twoje odpady!

Zwróć uwagę!

Twoja karta może trafić do zakładki "Odrzucone" w przypadku gdy nie zgadza się zadeklarowany kod odpadów ze stanem faktycznym. Skoryguj ją o prawidłowy kod odpadów. Poprawną wartość znajdziesz w zakładce uwagi. Po wykonaniu tej akcji ewidencja zatwierdza kartę i jest ona gotowa do wydruku.

* Instrukcja została stworzona w oparciu o materiały dostępne w portalu BDO: https://bdo.mos.gov.pl/wp-content/uploads/2020/01/instrukcja-karta-przekazania-odpadów.pdf

 

do góry