Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Piła

Piła to wspaniałe 600-letnie miasto, znajdujące się w bardzo ciekawym pod względem geograficznym punkcie w Polsce, w dolinie rzeki Gwdy, tylko kilka kilometrów od Noteci, w otoczeniu Pojezierzy Krajeńskiego i Wareckiego.

Ogólne informacje o Pile

Piła liczy ponad 70 tysięcy mieszkańców. W Pile znajduje się bardzo wiele atrakcji przyrodniczych, w tym aż dziewięć naturalnych jezior oraz trzy sztuczne zalewy, które leżą w granicach administracyjnych miasta. Piła to zielone, nowoczesne i przyjazne miasto. Zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Historia Piły

Początki Piły wiążą się najprawdopodobniej z XIV wiekiem. Wtedy to na tych terenach bardzo mocno eksploatowana lasy, a pozyskane z nich drewno przerabiano w okolicznych tartakach. Gwarantowały one pracę, a więc to właśnie wokół nich koncentrowały się siedziby ludzkie, co dało początek niewielkiej wiosce. Na początku władali nią książęta pomorscy, a później Krzyżacy, w końcu król Kazimierz Wielki. Prawa miejskie przyznano Pile w 1449 roku. Zostały potwierdzone przez Zygmunta Starego 65 lat później. Piła początkowo była uznawana za miasto rzemieślniczo-handlowe. W mieście rozwijała się produkcja jedwabiu oraz sukiennictwo. Po I rozbiorze rozbudowano linię kolejową, co znacznie przyspieszyło rozwój Piły.

Pojemnik na gruz zmieszany- co to takiego?

Do kontenera na gruz zmieszany można wrzucać takie odpady, jak: gruz ceglany i betonowy, zmieszany gruz betonowy z ceglanym i małą zawartością ceramiki (np. glazura, kafle), gleba, ziemia, kamienie, piasek, dachówka oraz mury i tynki.

do góry