Jarocin

Jarocin jest zabytkowym miastem w województwie wielkopolskim. Leży blisko Goliny i Zakrzewia, 70 km na południowy wschód od Poznania.

Historia Jarocina

Jarocin od XII do XV wieku był znaczącym ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym w Wielkopolsce. Odbywały się tutaj jarmarki. Obecnie Jarocin jest przede wszystkim kojarzony z festiwalami rockowymi. Słusznie, jak widać, bo znajdują się tutaj Spichlerz Polskiego Rocka i unikatowy pomnik glana w centrum. W styczniu 2012 roku Jarocin został nawiedzony przez trzęsienie ziemi o sile około 4 stopni w skali Richtera. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w regionie.

Zabytki w Jarocinie

Pierwszym ważnym zabytkiem jest Ratusz, na Rynku w Jarocinie. Jest to przepiękna budowla z lat 1799-1804 z zabytkowymi podcieniami. Została odrestaurowana w 2006 roku i do dziś robi niesamowite wrażenie. Przyciąga wzrok mieszkańców i turystów. Jest siedzibą władz miasta oraz Muzeum Regionalnego. Kolejny zabytek, to wspomniany już wcześniej Spichlerz Polskiego Rocka, przy ulicy Poznańskiej 2. Jest to oddział Muzeum Regionalnego ze stałą ekspozycją, która jest poświęcona historii polskiej muzyki rockowej i edycjom jarocińskiego festiwalu rockowego władz miasta. To punkt obowiązkowy dla każdego wielbiciela takich klimatów.

Czym zajmujemy się w Jarocinie?

Naszym zadaniem jest wywóz oraz ekologiczna utylizacja śmieci. Możesz u nas zamówić kontener na śmieci w atrakcyjnej cenie. Na naszej stronie internetowej znajdziesz między innymi informację, w jaki sposób przygotować posesję na przyjazd ekipy z kontenerem.

do góry