Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Aktualności

 • Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  2022-05-16
  Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  Nieważne czy remont jest mały, duży, czy wręcz generalny — każdy wymaga planu. Oprócz szukania inspiracji, wybierania farb - dobrze ustalić wszystkie zakupy i wydatki. W tym pomocny będzie nasz planner remontowy

 • Kompostownik - co to jest i dlaczego warto?

  2022-05-06
  Kompostownik - co to jest i dlaczego warto?

  Opadłe liście, skoszona trawa, przekwitłe liście czy odpady kuchenne takie jak resztki owoców i warzyw, możemy przekształcić w ekologiczny nawóz, o ile pomyślimy o kompostowniku. Rynek oferuje wiele gotowych rozwiązań, ale z powodzeniem możemy go zrobić sami. 

 • Co to jest BDO - Ebook

  2022-04-28
  Co to jest BDO - Ebook

  Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, udostępniamy e-book, który wprowadzi w tajniki BDO. 

 • Światowy Dzień Ziemi - najważniejsze ekologiczne święto

  2022-04-26
  Światowy Dzień Ziemi - najważniejsze ekologiczn

  Kilka dni temu obchodziliśmy jedno z najważniejszych ekologicznych świąt - Światowy Dzień Ziemi, obchodzony co roku od 22 kwietnia 1970 roku. Kilka miesięcy od pierwszych obchodów powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. 

 • Wynajem kontenera na gruz a BDO

  2021-08-26
  Wynajem kontenera na gruz a BDO

  BDO, czyli Baza Dany Odpadowych gromadzi informacje na temat podmiotów, które wytwarzają odpady. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że od 1 stycznia 2020 roku rejestracja tam jest w wielu przypadkach obowiązkowa. W dalszej części tego artykułu dowiesz  się, kto dokładnie musi zarejestrować się w BDO. Przekonasz się także, jak wtedy wygląda proces wynajmu kontenera.

 • Dlaczego warto wynająć firmę do wywozu śmieci?

  2021-08-19

  Codzienne porządki, odpady czy po prostu pozostałości po remoncie wymagają nie tylko segregacji, ale przede wszystkim odpowiedniego składowania. To ważne ze względu na środowisko naturalne, a także postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego możesz samodzielnie się tym zająć lub zatrudnić firmę do wywozu śmieci - sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie.

 • Kto i kiedy może wynająć kontener na gruz?

  2021-07-26
  Kto i kiedy może wynająć kontener na gruz?

  Remont, budowa czy rozbiórka domu wiążą się często z licznymi odpadami, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować po przeprowadzeniu prac. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na gruz - pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia zgodne z prawem postępowanie, a do tego coraz więcej firm proponuje ekologiczne rozwiązania. Czy jednak każdy może wynająć kontener na gruz? W jakich wypadkach konieczne są

 • Jakie kary grożą za nielegalny wywóz odpadów w 2021 roku?

  2021-07-23
  Jakie kary grożą za nielegalny wywóz odpadów w

  Nielegalny wywóz odpadów wciąż jest problemem, z jakim zmaga się polskie prawo, jednak z racji konieczności ukrócenia tego procederu kary są coraz wyższe, a przepisy - surowe. Czy wiesz, jakie kary grożą za nielegalny wywóz śmieci w 2021 roku?

 • Co to są odpady komunalne?

  2021-06-23
  Co to są odpady komunalne?

  Odpady wytwarzane przez człowieka dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich są właśnie śmieci komunalne, które pojawiają się w niemal każdym gospodarstwie domowym. W ich skład wchodzą konkretne przedmioty i surowce. Co to są odpady komunalne, jak je dzielić i w jaki sposób z nimi postępować?

 • Czym są odpady problemowe?

  2021-06-15
  Czym są odpady problemowe?

  Nie wszyscy wiedzą, że odpady dzielą się na kilka rodzajów. Niektóre z nich mogą być wyrzucane do zwykłych koszy, podczas gdy inne wymagają skorzystania z usług profesjonalnych firm zajmujących się ich wywozem. Tak właśnie jest w przypadku odpadów problemowych.

 • Ecoexpress24.pl na antenie Polskiego Radia Katowice w audycji Nowoczesny Śląsk

  2020-10-26
  Ecoexpress24.pl na antenie Polskiego Radia Katowic

  Dokładnie dwa tygodnie temu na antenie Polskiego Radia Katowice w audycji Nowoczesny Śląsk opowiedzieliśmy o naszej platformie i projekcie ecoexpress24.pl. Oprócz kwestii aplikacji i jej dostępności podjęliśmy również temat rynku odpadowego w Polsce oraz aktualnego trendu w cyfryzacji. Rozmawialiśmy o postępie technologicznym w firmach.

do góry