Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Aktualności

 • Dlaczego warto ocieplić dom?

  2022-09-22
  Dlaczego warto ocieplić dom?

  Jeszcze do niedawna ekologiczne rozwiązania były dla nas tylko nowinką, obecnie uwzględnia się je w większości dużych projektów. Zrównoważony rozwój budownictwa stał się faktem, jego najważniejszymi celami są minimalizacja ingerencji w lokalny ekosystem oraz unikanie szkód środowiskowych.

 • Wykorzystaj wolny czas i uporządkuj cały dom z ecoexpress24

  2022-09-05
  Wykorzystaj wolny czas i uporządkuj cały dom z e

  W okresie, gdy większość czasu spędza się w domach i mieszkaniach, wiele osób decyduje się na przeprowadzenie gruntownych prac porządkowych. Niestety, stare meble i inne gabaryty nie mogą być wyrzucone do zwykłych pojemników na odpady. Co z nimi zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na śmieci.

 • Planner szkolny i plan lekcji

  2022-08-30
  Planner szkolny i plan lekcji

  Organizacja czasu to rzecz ogromnie ważna, zwłaszcza gdy chcemy pogodzić naukę, z rozwojem zainteresowań, czasem dla przyjaciół i rodziny. Mamy dla Was rzecz małą, ale pomocną. Stworzyliśmy dla was plan lekcji oraz miesięczny planer do druku. Możecie go pobrać, wydrukować w domu i przywiesić na ścianie! 

 • Nie wyrzucaj odpadów do lasu! 

  2022-08-22
  Nie wyrzucaj odpadów do lasu! 

  Nie jeden z nas podczas wyprawy na łono przyrody natknął się na widok sterty śmieci, porzuconych przez nieodpowiedzialne osoby. Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych - 100 tys. m3. Lasy Państwowe przeznaczają na ten cel blisko 20 mln zł rocznie. Przeciętnie nadleśnictwo, w zależności od specyfiki terenu przeznacza na ten cel od 50 do 120 tys. zł, sprzątając 250-500

 • Co zrobić z odpadami drewnianymi?

  2022-08-01
  Co zrobić z odpadami drewnianymi?

  Praktykowanie recyklingu jest współcześnie niezwykle ważne, bo stanowi podstawową czynność, którą ludzie mogą zrealizować, by wydłużyć życie Planety. Odzyskiwanie z odpadów substancji, które są ponownie wykorzystywane jako surowce, dotyczy nie tylko szkła, plastiku czy metalu. Także drewno podlega recyklingowi. Sprawdź, co powstaje z drzewnych odpadów i które z nich mogą być przetwarzane w celu ponownego użycia.

 • Czym jest azbest? Dofinansowanie i utylizacja

  2022-07-12
  Czym jest azbest? Dofinansowanie i utylizacja

  Czym jest azbest?  Bardzo popularny w latach 70-tych ze względu na niską cenę, dużą wytrzymałość i nieprzepuszczanie wody. Azbest to mikroskopijne włókna krzemianowe, czterokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Były kiedyś dodawane jako zbrojenie rozproszone do cementu podczas produkcji płyt falistych, płytek, rur, otulin izolacyjnych. Znajdują się też w betonie, z którego powstały ściany niektórych starych budynków.

 • Karta przekazania odpadów

  2022-06-20
  Karta przekazania odpadów

  Zarejestrowałeś firmę w BDO - teraz przyszedł czas na kartę przekazania odpadów. Karta przekazania odpadu stanowi dowód prawidłowego przekazania odpadów do uprawnionych odbiorców. Obowiązek wystawienia tej karty ciąży na wytwórcy odpadu - ma on obowiązek wypełnić i wystawić kartę w momencie przekazywania odpadów odbiorcy. W e-booku dowiesz się krok po kroku jak ją utworzyć by kierowca mógł wyjechać odebrać odpady.

 • Czym jest Papa i do czego służy?

  2022-06-08
  Czym jest Papa i do czego służy?

  Co dzieje się z papą gdy już zostanie odebrana? Przy wyborze firmy odbierającej odpady, ważne jest by były one utylizowane w sposób legalny i przede wszystkim bezpieczny. Podejrzanie niska cena powinna wzbudzać nasze wątpliwości co do uczciwości firmy, właściwa utylizacja generuje koszty, które znacznie wpływają na cenę usługi. Papa, biorąc pod uwagę fakt iż jest złożona z różnych materiałów jest uważana za odpad

 • Gorący kompost w 18 dni

  2022-06-03
  Gorący kompost w 18 dni

  Tradycyjnym sposobem kompostowania jest tak zwany “zimny kompost”, który polega na umieszczaniu materii organicznej w przygotowanych kompostownikach lub usypaniu pryzm. Pozostawiona materia podlega rozkładowi. Proces ten jest dość długi i zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy. Innym, mniej znanym obecnie podejście do tematu jest tak zwane “gorące kompostowanie”. 

 • Jak spędzić ciekawie Dzień Dziecka? 

  2022-05-25
  Jak spędzić ciekawie Dzień Dziecka? 

  Z podarowanej zabawki ucieszy się każde dziecko - to nie ulega wątpliwości. Warto jednak by ten dzień nie skończył się na materialnym prezencie. W coraz bardziej zabieganym świecie każda chwila spędzona wspólnie z bliskimi jest na wagę złota.

 • Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  2022-05-16
  Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  Nieważne czy remont jest mały, duży, czy wręcz generalny — każdy wymaga planu. Oprócz szukania inspiracji, wybierania farb - dobrze ustalić wszystkie zakupy i wydatki. W tym pomocny będzie nasz planner remontowy

do góry