Aktualności

 • O czym należy pamiętać wynajmując kontener? 

  2024-03-12
  O czym należy pamiętać wynajmując kontener? 

  Kwestia zamówienia kontenera nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać. Trzeba jedynie pamiętać o paru rzeczach, które ułatwią wywóz twoich odpadów.

 • Segregacyjne dylematy w Święta

  2023-12-08
  Segregacyjne dylematy w Święta

  Zbliżają się święta, a wraz z nimi segregacyjne dylematy. Pomimo, że na codzień zajmujemy się wywozem odpadów poremontowych, to chcemy udzielić paru rad jak poradzić sobie z odpadami w okresie świątecznym. 

 • Gdzie wyrzucić elektrośmieci?

  2023-10-18
  Gdzie wyrzucić elektrośmieci?

  Elektrośmieci to wszystkie zużyte, zbędne i zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie. Do takich odpadów zaliczamy zarówno urządzenia takie jak pralki, lodówki i telewizory, telefony jak i zabawki działające na baterie, świetlówki, ledy.

 • Planer szkoły 2023/2024

  2023-09-06
  Planer szkoły 2023/2024

  Nowy rok szkolny to nowe obowiązki, więc warto je zaplanować! W tym pomoże ci nasz planer w którym zapiszesz m.in. zbliżające się sprawdziany, ważne zadania lub wydarzenia w każdym dniu kalendarzowym, a najważniejsze, że możesz go pobrać kompletnie za darmo!

 • Dlaczego wełna mineralna jest problematyczna? 

  2023-09-05
  Dlaczego wełna mineralna jest problematyczna? 

  Korzystanie z wełny mineralnej niesie ze sobą sporo korzyści. Niestety generuje również pewien problem, a dotyczy on utylizacji tego rodzaju odpadów.Polega na tym, że po zastosowaniu wełny mineralnej w budownictwie nie ma możliwości jej ponownego wykorzystania lub recyklingu. Ze względu na proces chemiczny, jakiemu poddawana jest wełna mineralna, po jej montażu i pokryciu płytą gipsowo-kartonową nie ma sposobu na jej oddzielenie

 • Remont w ogródku - co zrobić z odpadami?

  2023-05-09
  Remont w ogródku - co zrobić z odpadami?

  Rozpoczął się sezon ogródkowy, a wraz z nim pojawia się coraz więcej zapytań o odpady związane z remontem altanek. Drewno, gruz, a nawet papa to problem, którego należy się pozbyć w sposób legalny i bezpieczny dla środowiska.

 • Dzień Ziemi - gry i zabawy

  2023-04-21
  Dzień Ziemi - gry i zabawy

  Już jutro Dzień Ziemi, wiele szkół i przedszkoli organizuje z tej okazji “sprzątanie ziemi’’. O właściwym obchodzeniu się z odpadami należy pamiętać na codzień, a wyrabianie odpowiednich nawyków najlepiej zacząć już w dzieciństwie.  

 • Odpady poremontowe a pobudowlane - jaka jest różnica?

  2023-04-18
  Odpady poremontowe a pobudowlane - jaka jest róż

  Wywóz odpadów budowlanych wiąże się z koniecznością właściwego zagospodarowania różnych rodzajów tych odpadów. W tym celu konieczne może okazać się wynajęcie kontenerów przeznaczonych na odpady różnego typu. Jednymi z rodzajów produkowanych odpadów są odpady pobudowlane i odpady poremontowe. Dowiedz się, jaka jest między nimi różnica i czy wymagają wynajęcia osobnych kontenerów.

 • Czy odpady poremontowe nadają się do recyklingu?

  2023-04-14
  Czy odpady poremontowe nadają się do recyklingu?

  Odpady poremontowe to szeroko grupa odpadów, które nie mogą być wrzucane do jednego kontenera np. z gruzem czystym lub zmieszanym albo innymi odpadami, które są wytwarzane w czasie prac budowlanych, rozbiórkowych lub remontowych. Dowiedz się, jakie odpady klasyfikujemy jako odpady poremontowe i sprawdź, czy nadają się one do recyklingu.

 • Czy torby Big Bag nadają się do wywozu gruzu?

  2023-04-07
  Czy torby Big Bag nadają się do wywozu gruzu?

  Wynajem kontenera na gruz nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem - mała przewidywana ilość odpadów lub trudności w podstawieniu kontenera w dane miejsce mogą spowodować, że lepszym rozwiązaniem okaże się wywóz gruzu w workach Big Bag. Dowiedz się, czym są torby Big Bag, dlaczego dobrze sprawdzą się podczas wywozu gruzu oraz jak zamówić worek i usługę odbioru.

 • Wywóz i utylizacja gruzu w Warszawie - jak zrobić to dobrze?

  2023-04-01

  Warszawa, jako miasto stołeczne, należy najprężniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce, co wiąże się m.in. z realizacją dużej liczby inwestycji budowlanych. Dotyczy to zarówno wielkich i zaawansowanych projektów w centrum miasta lub obszarach przemysłowych, jak również rozbudowy przedmieść o kolejne domy jednorodzinne lub mniejsze inwestycje. Oczywiście w wyniku realizacji prac należy liczyć się z wytwarzaniem

do góry