Chodzież

Chodzież jest uroczym, zielonym miasteczkiem w województwie wielkopolskim. Leży w malowniczej pradolinie, na Pojezierzu Chodzieskim, między jeziorami: Miejskim (Chodzielskim), Strzeleckim oraz Karczewnikiem, przy trasie krajowej numer 11, na zachód od Bydgoszczy i północ od Poznania.

Historia Chodzieży

Chodzież otrzymała prawa miejskie w 1434 roku od króla Władysława Jagiełły. Właścicielem Chodzieży był wtedy Trojan z Łękna z rodu Pałuków. Miasto było znane z przemysłu sukienniczego. Sprowadzani byli tutaj tkacze z Europy. Do dziś zachowały się ich zabytkowe domy. Chodzież i jej okolice są doskonałym miejscem do wypoczynku. Jest tu zacisznie i można podziwiać malownicze krajobrazy. Na uwagę zasługuje również zróżnicowana rzeźba terenu. Chodzież nazywana jest edenem, czyli rajem lub Chodzieską Szwajcarią. Tę miejscowość często odwiedzają artyści, arystokraci, politycy i inne znane osoby.

Atrakcje w Chodzieży

Najważniejszą atrakcją w Chodzieży jest Kościół Św. Floriana, przy ulicy Kościelnej. Blisko Rynku znajduje się późnobarokowa świątynia z XV wieku. Ma barokowy ołtarz i figury Apostołów. Kolejnym interesującym zabytkiem jest Rynek. Zachował średniowieczny układ urbanistyczny. Znajdują się tu zabytkowe secesyjne kamienice.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Chodzieży

Prowadzimy firmę, która ma w swojej ofercie między innymi wywóz śmieci Chodzież. Wywozimy różnego rodzaju odpady, w tym na przykład gruz Chodzież. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Oferujemy atrakcyjne ceny za wywóz gruzu Chodzież.

do góry