Trzcianka

Trzcianka jest miastem w województwie wielkopolskim, leżące na Pojezierzu Wałeckim, na południe od Wałcza, nad rzeką Trzcianka. Miasto jest otoczone przez lasy i trzy jeziora- Sarcze, Długie Jezioro oraz Okunie.

Kto powinien odwiedzić Trzciankę?

Trzcianka jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą się zrelaksować na łonie natury. Można wędkować, leżakować lub zbierać grzyby. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie się na spacer po tej uroczej okolicy.

Atrakcje w Trzciance

Jedną z bardzo interesujących atrakcji jest plaża nad Jeziorem Sarcze. Ciekawym obiektem zabytkowym jest Ratusz miejski, przy ulicy Sikorskiego. Jest to potężna budowla z 1851 roku. Warto również odwiedzić Kościół św. Jana Chrzciciela. Jest to bazylikowa, trójnawowa świątynia z lat 1914-15, z asymetrycznie zlokalizowaną wieżą. W świątyni są również zabytkowe, barokowe ołtarze. Możesz tej pójść do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, przy ulicy Żeromskiego 36. Ma siedzibę w zabytkowym późno klasycystycznym budynku. Kolejnym zabytkiem są lamusy tkackie, przy ulicy Mochnackiego. Są to zabytkowe domy z XVIII i XIX wieku. Przy ulicy Wita Stwosza 6 znajduje się łaźnia żydowska, czyli budynek z przełomu XVIII i XIX wieku. Natomiast przy ulicy Grunwaldzkiej znajduje się Kapliczka Boża Męka. Ta kaplica z 1811 roku została postawiona na cześć przechodzących tu wojsk Napoleona.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Trzciance

Jeżeli chcesz wynająć kontener na gruz Trzcianka w niskiej cenie, to zachęcamy do zamówienia go na naszej platformie ecoexpress4.pl. Mamy kontenery na gruz Trzcianka w wielu rozmiarach.

do góry