Nowy Tomyśl

Nowy Tomyśl jest bardzo interesującym miasteczkiem leżącym w województwie wielkopolskim, na zachód od Poznania, między Opalenicą i Świebodzinem, blisko autostrady A2.

Jarmark w Nowym Tomyślu

Od wieków Nowy Tomyśl jest prawdziwym zagłębiem wikliniarstwa oraz chmielarstwa. Każdego roku w mieście. Na początku września chmielowi oraz wiklinie poświęca się wyjątkowy jarmark. Właśnie w tym czasie do Nowego Tomyśla przyjeżdżają miłośnicy sztuki wikliniarstwa z całej Polski. Tworzony jest również deptak wiklinowy, ozdobiony wiklinowymi przedmiotami. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim: kwietniki, markizy, parasole.

Atrakcje w Nowym Tomyślu

Na Rynku, przy Placu Wolności w Nowym Tomyślu znajduje się rekordowy kosz wiklinowy. Jest to największy na świecie koszt wiklinowy. W 2006 roku wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa. Jeżeli chodzi o kształt, to wygląda on trochę jak statek. Stoi na miejscu poprzedniego rekordowego kosza wiklinowego z 2000 roku. W Nowym Tomyślu warto również zwiedzić Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, przy ulicy Topolowej 10. W Parku Kultury oraz Rozrywki jest Muzeum przedstawiające historię tego, z czego jest znany Nowy Tomyśl. Muzeum jest oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu w Szreniawie.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Nowym Tomyślu

Specjalizujemy się w wywozie gruzu Nowy Tomyśl. Zabierzemy z Twojej posesji również inne odpady pobudowlane, takie jak na przykład folia malarska, czy puszki do farbie. Wynajmujemy kontenery na gruz Nowy Tomyśl. Oferujemy naprawdę bardzo niskie ceny. Zapraszamy!

do góry