Rawicz

Rawicz jest miastem leżącym w południowej części województwa wielkopolskiego, przy trasie z Leszna do Wrocławia. W XVII wieku był ważnym ośrodkiem sukiennictwa.

Atrakcje w Rawiczu

O atrakcyjności Rawicza w bardzo dużym stopniu przesądza obecność świetnie oznakowanych szlaków turystycznych, umożliwiających przebywanie z naturą oraz aktywne spędzanie czasu na rowerze lub na spacerach. W okolicy znajdują się między innymi Górowski Obszar Chronionego Krajobrazu (rejon Załęcza), rezerwat florystyczny Dębno, spichlerz dworski w Dąbrówce. Warto zobaczyć również pozostałości kultury szlacheckiej w Iźbicach, Konarzewie, Łaszczynie i Żołędnicy.

Zabytki w Rawiczu

Najważniejszym zabytkiem w mieście są XIX-wieczne planty. Są drugie pod względem wielkości w Polsce. Poza tym warto zwiedzić barokowy ratusz z piorunochronem, który został założony w 1783 roku. Nie można również pominąć stylowego Rynku ze Starówką i XVIII oraz XIX-wiecznymi kamieniczkami. Natomiast jeżeli chodzi o achitekturę sakralną, to warto tutaj wymienić: poźnoklasycystyczny kościół Św. Andrzeja Boboli (projekt K.G. Langhansa, twórcy słynnej Bramy Brandenburskiej w Berlinie) oraz kościół neogotycki Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP.

Co robimy w Rawiczu?

Nasza działalność w Rawiczu polega na wywożeniu oraz ekologicznej utylizacji śmieci. W szczególności specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych, takich jak na przykład gruz, czy folia malarska. Mamy kontenery na śmieci w różnych rozmiarach, przeznaczone na rozmaite typy odpadów.

do góry