Gostyń

Gostyń jest zacisznym, historycznym miasteczkiem w województwie wielkopolskim, leży między Lesznem i Jarocinem, przy trasie nr 12, w południowej Wielkopolsce.

Zabytki w Gostyniu

Najstarszym zabytkiem Gostynia w stylu gotyckim jest Kościół Św. Małgorzaty, na ulicy Przy Farze. Jest to ogromna budowla z XIV wieku. W tym zabytku styl gotycki miesza się z barokowym. Kolejnym zabytkiem jest Rynek w Gostyniu. Główny plac miasta istnieje od średniowiecza i jest po prostu przepiękny. Został bardzo starannie zrewitalizowany. Na rynku znajduje się interesujący Ratusz Miejski z lat 1910-12, kolumna sakralna i fontanna. Ostatnim zabytkiem jest Bazylika na Świętej Górze w Głogówku przy granicy z Gostyniem. Jej dokładny adres to Głogówko 1. Miejsce jest otoczone kultem Maryjnym. Znajduje się tutaj Sanktuarium Matki Boskiej Świętogórskiej Róży Duchownej.

Atrakcje w Gostyniu

Ciekawą atrakcją jest Muzeum w Gostyniu, przy ulicy Kościelnej 5. Muzeum znajduje się blisko fary. W budynku z 1903 roku. Kiedyś był tutaj Szpital Św. Ducha. Kolejnym interesującym miejscem jest Muzeum Automobilizmu Jana Pedy. To prywatne muzeum. Jego właścicielem jest mechanik samochodowy, uczestnik rajdów i miłośnik starych aut. Ostatnią atrakcją jest Strefa Militarna. Co roku w Podrzeczu koło Gostynia, odbywa się festyn, który trwa przez parę dni. Jest to atrakcja przede wszystkim dla wielbicieli historii militarnej, ale przybywają na niego całe rodziny.

Wywóz odpadów w Gostyń

Prowadzimy wywóz gruzu Gostyń oraz jego ekologiczną utylizację. Zachęcamy do wynajęcia u nas kontenera na śmieci Gostyń.

do góry