Gniezno

Gniezno to miasto Św. Wojciecha. Leży w województwie wielkopolskim, przy trasie krajowej numer 5, na północny wschód od Poznania.
Gniezno jest historyczną stolicą Polski. To właśnie tutaj rodziła się polska państwowość. Dzisiaj miasto jest najważniejszym punktem Szlaku Piastowskiego. Gniezno jest miejscowością, w której na każdym kroku można się natknąć na miejsce związane z historią naszego państwa, w szczególności z tą najdawniejszą.

Zabytki i atrakcje w Gnieźnie

W Gnieźnie znajdują się wspaniałe zabytki. Najważniejszy z nich to Gnieźnieńska katedra nazywana, czyli Matka Polskich Katedr. Jest punktem obowiązkowym dla wszystkich turystów odwiedzających to miasto. Nie można nie zobaczyć sławnych drzwi gnieźnieńskich, czy pięknego relikwiarza Św. Wojciecha. Blisko katedry znajduje się Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Turyści równie chętnie wybierają się do położonego kilka kilometrów dalej Muzeum Początków Państwa Polskiego. Będąc w Gnieźnie warto również wejść na Wzgórze Lecha oraz zobaczyć słynne Jezioro Jelonek. Gniezno i jego okolice to miejsce idealne na rodzinny wypoczynek.

Wywóz gruzu w Gnieźnie

Na platformie Ecoexpress24.pl możesz w szybki sposób zamówić kontener na gruz Gniezno. W naszej ofercie posiadamy kontenery na gruz czysty i na gruz zmieszany. Do tych pierwszych możesz wrzucić takie odpady, jak: gruz ceglany i betonowy, zmieszany gruz betonowy z ceglanym i małą zawartością ceramiki (np. glazura, kafle), gleba, ziemia, kamienie, piasek, dachówka oraz mury i tynki. Natomiast do kontenera na gruz zmieszany można wyrzucić na przykład płyty karton gips. Zamów również wywóz gruzu w Gnieźnie!

do góry