Września

Września to miasto powiatowe, które liczy około 30 000 mieszkańców i leży 50 km na wschód od Poznania, w połowie drogi między stolicą Wielkopolski, a Koninem.

Historia Wrześni

Pierwsze wzmianki o Wrześni pochodzą z 1256 roku. Nie wiadomo, kiedy Września otrzymała prawa miejskie, bo nie zachowały się dokumenty lokacyjne. Jednak pewne jest to, że Września po raz pierwszy została wymieniona w liście biskupa krakowskiego Bodzanty jako miasto w 1357 roku. Września była miastem prywatnym. Najpierw należała do rodu Porajów-Różyców, którzy byli legendarną pozostałością po czeskim rodzie Sławnikowiców, którzy uciekli z Czech do Polski. Podobno z tego rodu wywodził się święty Wojciech i jego brat, Radzim-Gaudenty, który był pierwszym arcybiskupem gnieźnieńskim. Od herbu pierwszych właścicieli Wrześni wywodzi się herb miasta-Poraj, przedstawiający białą pięciopłatkową różę na czerwonym polu.

Od połowy XVI wieku Września przechodziła kolejno w posiadanie następujących rodów: Wrzesińskich, Bardzkich, Działyńskich, Niegolewskich, Gniazdowskich i Ponińskich. Co ciekawe miasto to nigdy nie posiadały murów obronnych. Mieszkańcy utrzymywali się z handlu i rzemiosła.

Wywóz gruzu we Wrześni

Jesteśmy firmą, która zajmuje się wywozem oraz ekologiczną utylizacją wielu rodzajów odpadów. W szczególności interesują nas odpady pobudowlane, takie jak na przykład gruz zmieszany. Bez problemu możesz u nas zamówić kontener na gruz we Wrześni. Możesz to zrobić przez platformę internetową ecoexpress24.pl. Płatność jest wykonywana online.

do góry