Wągrowiec

Wągrowiec jest interesującym miastem, leżącym w województwie wielkopolskim, na obszarze historycznych Pałuk, nad Jeziorem Durowskim, na północ od Poznania.

Informacje ogólne o Wągrowcu

Wągrowiec jest miejscem wyjątkowym, które leży na mapie Polski. Wyróżnia się nie tylko bogatą historią, ciekawymi zabytkami i szeroką ofertą kulturalną, ale również doskonałą infrastrukturą rekreacyjno- sportową i spokojem. Warto tutaj przyjechać, choćby na parę dni i po prostu odpocząć. Z drugiej strony jest to doskonałe miejsce, dla osób, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu.

Kościół farny i ks. Wujek

W Wągrowcu można się natknąć na bardzo wiele śladów historii miast. To właśnie tutaj, w dolinie rzek Wełny i Nielby w XIV wieku, cystersi klasztor i kościół NMP. Do dzisiaj ocalał w nim wirydarz i ołtarz z XVIII wieku, który został odnowiony. W Wągrowcu urodził się ks. Jakub Wujek, który był jezuitą i teologiem. Dokonał jednego z pierwszych oraz najlepszych przekładów Biblii na język polski. W Wągrowcu znajduje się jego jedyny pomnik w Polsce, który stoi przy późnogotyckim, XVI-wiecznym kościele farnym Św. Jakuba Apostoła. Pomnik poświęcił ksiądz kardynał Stefan Wyszyński w 1973 roku. Kolejne warte uwagi zabytki w Wągrowcu to: Muzeum Regionalne, Wieża widokowa, Piramida Łakińskiego, Rynek w Wągrowcu, aquapark nad Jeziorem Durowskim.

Wywóz śmieci w Wągrowcu

Zamów u nas kontener na śmieci. Mamy kontenery w kilku rozmiarach, które przywieziemy do Ciebie maksymalnie w ciągu 24 godzin. Kontener odbierzemy po maksymalnie 4 dniach.

do góry