Koło

Koło jest dawnym miastem królewskim, leży w województwie wielkopolskim, w Kotlinie Kolskiej nad Wartą, blisko Konina i autostrady A2 prowadzącej z Warszawy do Poznania.

Zabytki w Kole

Jednym z najważniejszych zabytków jest zamek, przy ulicy Zamkowej, a właściwie ruiny XIV-wiecznego, gotyckiego zamku, położonego nad Wartą. Kolejnym zabytkiem jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, na Starym Mieście przy ulicy Kościelnej. Jest gotycki kościół farny z początku XV wieku. Wcześniej w tym miejscu stała świątynia z XIII wieku. W Kole warto jeszcze zobaczyć Ratusz, na Starym Rynku.

Jest to budowla gotycka z początku XVI wieku. Była wielokrotnie przebudowywana. W dzisiejszych czasami jest cenną pamiątką i interesującą mieszanką stylów. Właśnie tutaj swoją siedzibę mają władze miasta. Odbudowana gotycka wieża, co jakiś czas jest dostępna dla turystów. Nie można również przegapić zabytkowego spichlerza w Kole, przy ulicy Żelaznej. Jest to drewniany spichlerz, który stoi nad Wartą. Pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Ostatnim interesującym zabytkiem jest Kościół i klasztor bernardynów, przy ulicy Klasztornej. Jest to kościół Nawiedzenia NMP. Został wybudowany w XV wieku. Natomiast w XVIII wieku po wylewach Warty, odbudowano go w stylu barokowym.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Kole

Zajmujemy się wywożeniem odpadów pobudowlanych, takich, jak na przykład folie malarskie, puszki po farbach lub gruz Koło. W atrakcyjnych cenach oferujemy również wynajem kontenerów na śmieci Koło w różnych rozmiarach.

do góry