Wolsztyn

Wolsztyn jest miasteczkiem w Wielkopolsce, około 70 km na zachód od Poznania, leżącym przy trasie numer 32 z Poznania do Zielonej Góry. Wolsztyn leży między dwoma jeziorami: Wolsztyńskim i Berzyńskim, połączonymi rzeką Dojca.

Parowozownia w Wolsztynie

Miasteczko Wolsztyn jest bardzo znane z nadal czynnej Parowozowni Wolsztyn. Można tutaj obejrzeć aż trzydzieści parowozów. Jeżdżą one do Poznania oraz Leszna, przy ulicy Fabrycznej. Parowozownia Wolsztyn jest jedynym w Europie obiektem, w którym parowozy nadal obsługują planowy ruch pociągów. Parowozownia przez cały rok jest odwiedzana przez turystów. Natomiast na przełomie kwietnia i maja w każdym roku odbywa się tutaj "Parada Parowozów".

Zabytki w Wolsztynie

W Wolsztynie przy ulicy Kościelnej znajduje się Kościół NMP Niepokalanie Poczętej. Jest to późnobarokowa świątynia powstała w II połowie XVIII wieku. Kolejnym ciekawym zabytkiem jest Klasztor pocysterski w Obrze. Aktualnie opiekują się nim Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Budowla po raz pierwszy została wybudowana w XIII wieku. Obecny kościół pochodzi z XVII wieku. W Wolsztynie warto również zobaczyć Izbę pamięci Roberta Kocha. Znajduje się przy ulicy Roberta Kocha 12. Jest to budynek wcześniejszego szpitala. Kiedyś pracował w nim Robert Koch. Był laureatem Nagrody Nobla. Ostatnim interesującym zabytkiem jest Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski, przy ulicy Bohaterów Bielnika 26.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Wolsztynie

Mamy platformę internetową, która służy do zamawiania kontenerów na śmieci Wolsztyn przez internet. To nasi klienci wybierają termin, a my dostarczamy kontener Wolsztyn na ich posesję.

do góry