Ciechocinek

Kto nie zna Ciechocinka? Chyba każdy słyszał o nim chociaż raz w życiu, bo jest to najpopularniejsze miasto uzdrowiskowe, które leży w województwie kujawsko-pomorskim.

Ciechocinek to nie tylko uzdrowisko

Warto odwiedzić Ciechocinek ze względu na jego niepowtarzalny klimat i atrakcje, które oferuje. Pierwszym, ważnym punktem są zabytkowe tężnie. W Ciechocinku znajdują się aż trzy tężnie, które są ustawione w kształt podkowy. Dwie powstały w I połowie XIX wieku. Ostatnia została stworzona kilkadziesiąt lat później, w połowie XIX stulecia. Są to największe tego rodzaju budowle w całej Europie. Są drewniane, a ich funkcją jest odparowywanie wody z leczniczej solanki. Kolejną atrakcją jest Park Zdrojowy w Ciechocinku. Poza piękną roślinnością można w nim obejrzeć muszlę koncertową, zabytkową Pijalnię Wód Mineralnych i sławną fontannę Jaś i Małgosia. Ciechocinek jest również słynny z licznych sanatoriów oraz ośrodków wypoczynkowo-leczniczych, w których leczonych jest wiele chorób. Wycieczka do Ciechocinka niezależnie od stanu zdrowia poprawia samopoczucie. Warto się tutaj wybrać.

Wywóz śmieci w Ciechocinku

Chociaż Ciechocinek jest przede wszystkim miejscowością turystyczną, to mieszkają tutaj też zwykli ludzie. Właśnie stałym mieszkańcom tego miasta oferujemy wywóz śmieci. Jeżeli masz do wywiezienia na przykład gruz, to możemy przywieź do Ciebie specjalny kontener. To Ty decydujesz, kiedy mamy do Ciebie przyjechać i na jak długo go potrzebujesz. Działamy szybko, profesjonalnie i mamy konkurencyjne ceny. Czego chcieć więcej?

do góry