Aleksandrów Kujawski

Oferujemy wywóz śmieci w Aleksandrowie Kujawskim. To niewielka miejscowość z ciekawą historią i architekturą. Miasto miało bardzo interesujące początki.

Od czego to się zaczęło?

Miasto powstało półtora wieku temu od podstaw. Warte zainteresowania są budynki z przełomu XIX i XX wieku i drewniane domy, które swoim stylem nawiązują do architektury rosyjskiej. Jednym z najważniejszych zabytków w Aleksandrowie Kujawskim jest dworzec kolejowy. To duma miasta, która jest nierozerwalnie połączona z powstaniem miejscowości. Jest jednym z elementów dziedzictwa kulturowego i kształtuje świadomość oraz pamięć historyczną mieszkańców miasta i całego województwa kujawsko-pomorskiego.
Jego niepowtarzalność wiąże się z funkcjami, które spełniał, znajdując się na rosyjsko-pruskiej stacji granicznej. Pierwotny budynek dworca w Aleksandrowie Kujawskim powstał w latach 1860-1862. W jego wnętrzu znajdowały się: biuro ruchu drogi żelaznej, stacja telegrafu międzynarodowego, sala rewizji celnych, urząd pocztowy, bufety, poczekalnia i pokoje.

Czym się zajmujemy w Aleksandrowie Kujawskim?

Naszą główną działalnością jest wywóz gruzu i wynajem kontenerów na gruz. Dostarczymy do Ciebie kontener razem z usługą odbioru gruzu. Możemy przywieźć ze sobą worki Big Bag. Jeżeli chcesz, to możesz je również zamówić na naszej platformie ecoexpress24.pl. Prowadzimy wywóz odpadów na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Działamy tak, aby w jak największym stopniu chronić środowisko naturalne.

do góry