Innowrocław

Innowłocław jest atrakcyjnym turystycznie miastem, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Noteć. W niewielkiej odległości od niego leży Toruń.

Miasto na soli

Innowrocław potocznie nazywany jest ,,miastem na soli”. Znajduje się na ogromnym wsadzie solnym. W 1875 roku zostało tutaj otwarte uzdrowisko, w którym wykorzystuje się najważniejsze bogactwo naturalne tego regionu, czyli sól i solankę. Innowrocław ma ciekawą i długą historię, ale niestety większość zabytków została zniszczona w czasie licznych wojen na tym terytorium.

W średniowieczu Inowrocław był najważniejszym ośrodkiem politycznym oraz handlowym na pograniczu polsko-krzyżackim. Jednak do dzisiaj nie przetrwał nawet zamek książęcy, czy wieża ratuszowa. Najstarszy zabytek Innowrocławia to kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny. Warto również zobaczyć wieżę kościoła Św. Ducha, czy ciekawą kopułę w kształcie żołnierskiego hełmu kościoła garnizonowego Św. Barbary. Natomiast największą budowlą w tym mieście jest kościół Zwiastowania NMP. Został wybudowany w latach 1898-1900. Jest neoromańską świątynią, w której może pomieścić się aż 3000 ludzi.

Wywozimy śmieci w Innowrocławiu

Ecoexpress to pierwsza w Polsce platforma internetowa, na której można szybko zamówić kontener na gruz. Masz do wyboru bardzo wiele rozmiarów kontenerów. W razie pytań, zawsze możesz się z nami skontaktować. Chętnie doradzimy w tej sprawie. Zabieramy również inne odpady pobudowlane. Przeprowadzamy ekologiczną utylizację wszelkich odpadów. Dbamy o środowisko naturalne i ludzkie bezpieczeństwo. Przekonaj się sam!

do góry