Solec Kujawski

Solec Kujawski położony jest w centralnej części Kujaw i województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie bydgoskim, w niewielkiej odległości od Bydgoszczy i Torunia.

Zabytki w Solcu Kujawskim

W Solcu Kujawskim jest bardzo wiele zabytków i ciekawych miejsc. Villa Anna, która została wybudowana w 1911 roku jako budynek mieszkalny, to jeden z nich. Przed II wojną światową dom, był własnością państwa Priebe. Mniej więcej przez rok mieszkała w nim ich córka Ingrid, razem ze swoim mężem, niemieckim żołnierzem Heinzem Veita. Na przełomie 1944 i 1945 roku, zostawili swój dobytek i uciekli w głąb Niemiec.

Dzięki temu ochronili się przed Armią Czerwoną. W następnych latach, Villa Anna była siedzibą NKWD. W jej piwnicy znajdował się areszt. Później budynek był miejscem spotkań lokalnego organu PZPR. W 1959 roku budynek znowu zmienił swoje przeznaczenie. Stał się Ośrodkiem Zdrowia (aż do 1998 roku). Do 2005 roku funkcjonowało w nim pogotowie. Od roku 2009 Villa Anna pełni funkcję Muzeum Solca im. Księcia Przemysła. W muzeum znajdują się pamiątki związane z historią Solca Kujawskiego.

Wywozimy śmieci w Solcu Kujawskim

W naszej firmie Ecoexpress24.pl najważniejsza jest satysfakcja klienta. Dbamy o to, aby realizacja usług odbywała się na najwyższym możliwym poziomie. Zajmujemy się wywozem odpadów oraz wynajmem kontenerów na gruz i inne odpady pobudowlane. Mamy kontenery w bardzo różnych rozmiarach, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy!

do góry