Izbica Kujawska

Izbica Kujawska ma niezwykłą historię oraz ciekawe zabytki. Leży w południowo- wschodniej części województwa kujawsko- pomorskiego.

Zabytki w Izbicy Kujawskiej

Na wzgórzu w Izbicy Kujawskiej znajduje się kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W miasteczku znajdują się również inne interesujące zabytki. Gotycki kościół na wzgórzu stoi w samym centrum Izbicy Kujawskiej. To najcenniejszy zabytek w tym miasteczku. Warto je zwiedzić, niezależnie od pory roku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji turystycznych to zajrzyj do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Izbicy Kujawskiej przy ul. Narutowicza. Herb Izbicy to krzyż na zielonym wzgórzu. Herb nawiązuje do pieczęci miejskiej z roku 1534. Sama nazwa miejscowości wywodzi się od izby w chałupie, w której były organizowane spotkania starszyzny.

Prawa miejskie (magdeburskie) Izbica uzyskała w roku 1394 od króla Władysława Jagiełły. Pierwszymi patronami izbickiego kościoła parafialnego byli święci Florian oraz Mateusz. Natomiast ufundował go ród Adwańców, który władał okolicznymi terenami od XI stulecia. Kościół został wzniesiony w XV wieku. Do czasów współczesnych zachował się gotycki charakter kościoła. Kruchtę, zakrystię oraz dzwonnicę dobudowano na początku XX wieku.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Izbicy Kujawskiej

W Izbicy Kujawskiej oferujemy wywóz gruzu Izbica Kujawska. Mamy kontenery na gruz Izbica Kujawska w atrakcyjnych cenach i w bardzo wielu rozmiarach. Przywozimy je do klientów na posesję i przyjeżdżamy po ich odbiór.

do góry