Nieszawa

Nieszawa to miasto z ciekawą historią i wieloma zabytkami. Najważniejsze z nich to gotycki kościół farny z 1428 roku oraz muzeum Władysława Noakowskiego.
Z Ciechocinka do Nieszawy można dojść pieszo albo dojechać autobusem.

Pomniki w Nieszawie

W Nieszawie są następujące pomniki: Józefa Piłsudskiego, Chrystusa Króla, św. Wojciecha i pojednania polsko-niemieckiego. Ostatni z wymienionych był odsłonięty w 2004 roku. Znajduje się na nim napis: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Natomiast na elewacji ratusza są tablice pamiątkowe poświęcone Józefowi Piłsudskiemu i Janowi Pawłowi II.
Przepłyń się promem przez Wisłę

Prom służy do przewożenia ludzi i samochodów poza sezonem zimowym. Przed I wojną światową odbywało się to na drewnianych łódkach albo na różnej wielkości promach. W dni targowe ruch był bardzo duży, z uwagi na komorę celną. Aby przepływało się sprawniej, wprowadzono, statki parowe z Włocławka. W 1933 roku został kupiony prom transportowy i łódź motorowa. Obecnie prom ma napęd boczno-kołowy. To jedyna taka jednostka w całym kraju.

Zajmujemy się wywozem odpadów w Nieszawie

Po remoncie zawsze zostają jakieś odpady, które trudno jest samemu wywieźć i zutylizować. Pomożemy Ci w tym! Z naszą pomocą cały proces będzie niezwykle prosty. Przez specjalną platformę internetową możesz zamówić kontener na gruz w wybranym przez Ciebie rozmiarze. Podstawimy go maksymalnie w ciągu 24 godzin od złożenia przez Ciebie zamówienia. Koniecznie przeczytaj na naszej stronie, w jaki sposób przygotować posesję do naszego przyjazdu.

do góry