Brodnica

Brodnica nad Drwęcą jest historycznym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, malowniczo położonym po obu stronach rzeki Drwęcy, blisko Golubia-Dobrzynia.

Historia w Brodnicy

Pierwsza wzmianka o grodzie Straisberg (dzisiejsza Brodnica) pochodzi z 1263 roku, W 1305 roku rozpoczęła się budowa zamku krzyżackiego. Zaraz później miasto lokowane na prawie niemieckim zostało otoczone podwójnym pasem murów obronnych, z dwiema głównymi bramami miejskimi - Mazurską i Chełmińską (Kamienną), które stoją do dziś.

Zabytki w Brodnicy

Aktualnie w piwnicach zamku pokrzyżackiego, w Bramie Chełmińskiej i renesansowym Spichlerzu zostało urządzone Muzeum. Można w nim poznać wiele ciekawostek na temat dziejów miasta. W Brodnicy można również zajrzeć do zabytkowego kościoła farnego Św. Katarzyny z przełomu XIII i XIV wieku. Warto też zobaczyć pałac Anny Wazówny i Wieżę Bramy Mazurskiej.

Atrakcje w Brodnicy

W okolicach Brodnicy warto zwiedzić czyste zbiorniki Pojezierza Brodnickiego, w tym Jezioro Bachotek, Brodnicki Park Krajobrazowy. Znajdują się tutaj też liczne szlaki piesze i rowerowe. To doskonałe miejsce na rodzinne wakacje.

Wywóz śmieci w Brodnicy

Naszym zadaniem w Brodnicy jest wywóz śmieci Brodnica oraz ich ekologiczna utylizacja. Oferujemy wynajem kontenerów na gruz Brodnica w wielu różnych rozmiarach. Przyjeżdżamy z kontenerem na śmieci Brodnica na Twoją posesję oraz odbieramy go od Ciebie. Istnieje możliwość zamówienia kontenera na gruz oraz jego opłacenia przez internet. Zobacz, jakie to proste.

do góry