Kruszwica

Kruszwica jest pięknie położoną miejscowością w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w dolinie Noteci. Słynie z jeziora Gopło, z którym wiąże się pewna legenda.

Jak wyglądała historia Kruszwicy?

Historia miasta w bardzo dużym stopniu jest połączona z początkami polskiej państwowości. Jednak już wcześniej były tutaj ludzkie osady, co potwierdzają badania architektoniczne. Najstarsze ślady osadnictwa na obszarze dzisiejszej Kruszwicy pochodzą z epoki kamienia, który była około 10 tys. lat p.n.e. Przez Kruszwicę w pierwszych wiekach przebiegał ,,szlak bursztynowy”. Kruszwica na przełomie VI/VII wieku stała się ważnym ośrodkiem strategicznym i gospodarczym.

Z Kruszwicą bardzo mocno związana jest legenda o Popielu. Głosi ona, że zginął on w wieży. Został zjedzony przez myszy. Właśnie dlatego jest ona nazywana Mysią Wieża. Po śmierci Popiela na tych ziemiach zaczął rządzić Piast- twórca pierwszej polskiej dynastii. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z filmu "Stara Baśń" Jerzego Hoffmana.

Wywóz śmieci w Kruszwicy

Chociaż Kruszwica ma bardzo ciekawą historię, to współcześnie jest to niewielkie miasteczko, w którym żyją zwykli ludzie. Właśnie wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, stworzyliśmy firmę zajmującą się wywozem gruzu. Odbierzemy od Ciebie wszystkie odpady pobudowlane. Na naszej stronie internetowej, dowiesz się nie tylko w jaki sposób zamówić kontener na gruz, ale również, jak przygotować śmieci do odbioru przez nas i jak je segregować. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych usług.

do góry