Chełmża

Chełmża jest niewielkim, malowniczym miastem w województwie kujawsko-pomoskim, leży przy trasie 551, nad Jeziorem Chełmżyńskim, między ślicznym Chełmnem a Toruniem.

Zabytki w Chełmży

Chełmża jest jednym z najstarszym ośrodków Ziemi Chełmińskiej, jest pierwszą stolicą biskupstwa chełmińskiego. Z jej historią jest związanych wiele wzniosłych, jak również dramatycznych wydarzeń. Najbardziej jest to widoczne w Konkatedrze Świętej Trójcy (jeden z najpotężniejszych kościołów gotyckich na ziemiach polskich). Pozostałe interesujące zabytki w Chełmży to między innymi: kościół Św. Mikołaja, okazała wieża ciśnień i interesujący Ratusz na Rynku. Warto zwiedzić również stary cmentarz z zabytkowymi kaplicami.

Atrakcje w Chełmży

Na pewno dużą atrakcją turystyczną miasta jest Jezioro Chełmżyńskie. Jest to doskonałe miejsce do rekreacji oraz uprawiania sportów wodnych. Na terenie samej Chełmży jest wydzielonych kilka plaży, w tym strzeżona plaża Ustronie. Można również wypożyczyć sprzęt pływający. Niedawno na jeziorze powstał romantyczny pomost, który łączy dwa brzegi jeziora. Chełmża to zaciszne miasteczko, usytuowane na bardzo ciekawym szlaku, który biegnie z Torunia do Grudziądza.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Chełmży

Stworzyliśmy platformę internetową Ecoexpress24.pl, przez którą każdy może szybko i bezproblemowo zamówić kontener na gruz Chełmża. Płatność również odbywa się online. Istnieje kilka rodzajów płatności. Wystarczy wybrać rozmiar kontenera Chełmża oraz termin, w jakim mamy go do Ciebie dostarczyć.

do góry