Województwo łódzkie

Kutno

Kutno jest miejscowością położoną w centralnej Polsce w województwie łódzkim. Liczy około 50 tysięcy mieszkańców. Jest miastem dosyć młodym, ponieważ ma 700 lat.

Historia Kutna

Początki Kutna to XII wiek. Oficjalnie miasto istnieje od połowy XIV-go stulecia. Miasto nie pamięta pierwszych Słowian, ale za to powstało i rozwija od czasów późnego średniowiecza. Kutno jest obecne w dokumentach jako wieś od połowy XIV wieku. Jako miasto zaczęło funkcjonować dopiero 60 lat później. Miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać dopiero wtedy, gdy otrzymało prawo urządzania jarmarków. Przyjeżdżali tutaj kupcy z całej Polski. W czasie II rozbioru miasto trafiło pod zarząd pruski. Po wojnie w Kutnie rozwijały się instytucje kulturalne, powstawały zakłady przemysłowe i infrastruktura miejska.

Jakie zabytki warto zobaczyć w Kutnie?

Zabytki w Kutnie pochodzą głównie z XVIII i XIX wieku. Najważniejszym miejscem jest oczywiście Stare Miasto, które składa się z dwóch miejskich rynków połączonych ulicą Królewską. Jest to po prostu deptak, dobrze oświetlony, z licznymi kawiarniami i chętnie odwiedzany przez turystów. Deptak kończy się budynkiem dawnego Ratusza, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne.

Jakie usługi świadczymy w Kutnie?

Zajmujemy się wywozem śmieci. Jesteśmy firmą zajmującą się utylizacją odpadów, w szczególności odpadów pobudowlanych. Chętnie przyjmiemy od Ciebie między innymi gruz czysty i gruz zmieszany. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informację, co możesz wrzucać do kontenera na gruz.

zobacz inne miasta w województwie
do góry