Łęczyca

Łęczycę nazywa się królewskim miastem, ponieważ jest położona w województwie łódzkim, w samym centrum Polski, nad rzeką Bzurą, przy trasie numer 1, około 40 km na północ od stolicy regionu - Łodzi.

Historia Łęczycy

Osadnictwo na tych terenach występowało od pradawnych czasów z uwagi na dogodne warunku oraz przebiegające tutaj ważne szlaki komunikacyjne. Lokacja Łęczycy nastąpiła przed 1267 rokiem. Natomiast w latach 70-tych XIII wieku został tutaj ufundowany klasztor dominikanów.

Zabytki w Łęczycy

W połowie XIV wieku Kazimierz Wielki zbudował tutaj gotycki zamek, który aktualnie jest siedzibą Muzeum w Łęczycy i mury miejskie, które otaczały ogród. W centralnej części średniowiecznego ośrodka powstał Rynek. Stoi na nim Ratusz z XVIII wieku, którego piwnice udostępnione są dla turystów. W Łęczycy warto zobaczyć również zabytkowe budowle sakralne, czyli wspaniałą farę Św. Andrzeja i zespół klasztorny Bernardynów z kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP. Trochę na wschód od centrum Łęczycy w aktualnym Tumie, znajduje się potężna kolegiata łęczycka. Jest to sławna Archikolegiata w Tumie, która powstała w XII wieku. Jest to ciekawy przykład romańskiej architektury.

Wywóz gruzu w Łęczycy

Zajmujemy się wywozem różnego rodzaju odpadów. Jesteśmy bardzo nowoczesną firmą, ponieważ kontener na gruz w Łęczycy można u nas zamówić całkowicie przez internet. Płatność również odbywa się online. Przyjeżdżamy na posesję i przywozimy kontenery na odpady. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

do góry