Konstantynów Łódzki

Wywóz gruzu i innych odpadów w Konstantynowie Łódzkim

Konstantynów Łódzki jest miastem w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim, leżącym nad rzeką Ner. Wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej.

Historia Konstantynowa Łódzkiego

Konstantynów Łódzki została założony w 1821 roku na terenie wsi Żabice Wielkie jako prywatna osada fabryczna Mikołaja Krzywca-Okołowicza. Przeznaczona była dla przyjeżdzających z Niemiec sukienników oraz płócienników. Nazwę Konstantynów uzyskała w 1824 roku. W 1830 roku Konstantynów otrzymał prawa miejskie. W 1939 roku Konstantynów został wcielony do Rzeszy Niemieckiej. Rządzące wtedy władze pragnęły usunąć z miasta ludność polską i żydowską, a następnie je zgermanizować. Na początku miejscowość otrzymała polską nazwę, ale pisaną i wymawianą po niemiecku, czyli „Konstantinow”. Od 3 grudniu 1939 roku nazwa została zmieniona na Treustadt (Wierne miasto).

Potem aż do końca drugiej wojny nazwy się zmieniały. W dniu 5 stycznia 1940 roku w fabryce włókienniczej K. Steinerta oraz braci Schweikert przy ulicy Łódzkiej 27, Niemcy stworzyli obóz przesiedleńczy dla ludności polskiej. Życie w nim straciło około 1200 więźniów. Pochowano ich na miejscowym cmentarzu w specjalnie wydzielonej kwaterze. Obóz zlikwidowano w dniu 16 sierpnia 1943 rok, a na jego miejscu utworzono obóz dla dzieci i młodzieży białoruskiej, rosyjskiej oraz ukraińskiej.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Konstantynowie Łódzkim

Wywozimy odpady pobudowlane, oferujemy również wywóz gruzu Konstantynów Łódzki. Zajmujemy się również jego ekologiczną utylizacją. Uczymy, jak prawidłowo segregować śmieci Konstantynów Łódzki!

do góry