Ozorków

Ozorków jest miastem położonym nad rzeką Bzurą, w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim. Miasto mieści się 20 km na północ od Łodzi.

Historia Ozorkowa

Historia miasta zaczęła się na początku XV wieku. W 1415 roku została napisana pierwsza wzmianka o niewielkiej wiosce, leżącej wśród lasów i bagien. Należała ona do rodu Szczawińskich, herbu Prawdzic. W 1807 rok, późniejszy właściciel Ozorkowa, Ignacy Starzyński, sprowadził do niej, aby bardziej rozwinąć wioskę, 19 sukienników i farbiarzy z Saksonii. W 1815 roku było ich już 117. W 1816 roku Ozorków otrzymał prawa miasta prywatnego i to przyspieszyło znacznie jego rozwój. W 1821 roku osiedliła się w Ozorkowie rodzina Schlösserow, przybyłych z Akwizgranu i założyła nowoczesną przędzalnię wełny, a następnie bawełny.

Zabytki w Ozorkowie

Najważniejsze zabytki w Ozorkowie to: Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie oraz Pałac Schlosserów. Jednak na liście zabytków znalazły się jeszcze: kościół parafialny pod wezwaniem św. Józefa, przy ulicy Jana Pawła II 1/3, kościół ewangelicki, przy ulicy Zgierskiej 2, dzwonnica, plebania przy ulicy Zgierskiej 9 z 1842 roku, przestrzenny układ komunikacyjny kolejki wąskotorowej - Krośniewicka Kolej Dojazdowa.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Ozorkowie

Zajmujemy się wywozem gruzu (czystego i zmieszanego) Ozorków. Na naszej stronie internetowej możesz znaleźć informacje, jakie rodzaje odpadów, należy wrzucać do jakiego kontenera. Wynajmujemy kontenery na gruz Ozorków. Gwarantujemy szybkie działanie i atrakcyjne ceny.

do góry