Skierniewice

Skierniewice są atrakcyjnym turystycznie miastem leżącym w województwie łódzkim, między Warszawą i Łodzią, Skierniewka i Rawka. Skierniewice praktycznie ze wszystkich stron są otoczone przez lasy.

Zabytki w Skierniewicach

Najważniejszym zabytkiem w Skierniewicach jest Ratusz Miejski na Rynku. Budynek został wybudowany w 1847 roku w ciągu kamienic rynkowych, w miejscu wcześniejszego ratusza. Drugi na liście jest Pałac arcybiskupów gnieźnieńskich, przy ulicy Prymasowskiej. Pałac Prymasowski w Skierniewicach został wybudowany w 1619 roku, a przebudowany w 1780 roku. Jest umiejscowiony w zabytkowym Parku Miejskim, w centrum miasta. Natomiast Pałacowa Brama Wjazdowa, przy ulicy Henryka Sienkiewicza to parkowa klasycystyczna brama z dwoma kordegardami. Została wybudowana w latach 1779-80. Nie można jeszcze zapomnieć o Parku Pałacowym. Jest to park miejski leżący po obu stronach rzeki Skierniewka. Powstał już w XV wieku, ale wiele razy był od tego czasu zmieniany. Kościół Św. Jakuba Apostoła, przy ulicy Senatorskiej. Jest klasycystyczną, ciekawą budowlą z 1781 roku, która powstała na miejscu gotyckiej świątyni. Jeszcze warto napisać o Willi Kozłowskich przy ulicy Piłsudskiego. Jest to wspaniała budowla z końca XIX wieku. Aktualnie jest siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego.

Wywóz śmieci w Skierniewicach

Prowadzimy działalność związaną z wywozem oraz utylizacją śmieci. Możesz u nas również zamówić kontener na gruz w Skierniewicach. Zajmujemy się błyskawiczną utylizacją oraz odbiorem gruzu i odpadów pobudowlanych.

Zobacz także inne miasta w tym regionie:  Łódź, Piotrków Trybunalski, BełchatówPabianice, Zgierz, Radomsko, Sieradz, Kutno

do góry