Wieluń

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Wieluniu - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Wieluń jest pięknym, średniowiecznym miastem, leżącym w województwie łódzkim, w centrum Polski, na południowy zachód od Łodzi. Można tu podziwiać zabytki z czasów Kazimierza Wielkiego.

Zabytki w Wieluniu

Dogodne położenie miasta na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych, między innymi na szlaku bursztynowym, miała pozytywny wpływ na rozwój miasta, już w XIII wieku, czyli za panowania Kazimierza Wielkiego.

Najważniejsze zabytki w Wieluniu to: układ przestrzenny miasta (średniowieczny układ Wielunia z Rynkiem w centrum), mury obronne przy ulicach Podwale i Królewskiej (fragmenty XIV-wiecznych fortyfikacji, między innymi Bramy Krakowskiej i Baszty Prochownia), Brama Krakowska czyli Brama Gotycka przy ulicy Królewskiej (fragment murów obronnych, do których w XIX wieku dobudowano budynek ratusza w stylu klasycystycznym), Baszty w Wieluniu (Prochowni, Swawoli i Baszta Męczarnia), Piwnice gotyckiego zamku (obecnie w zamku urzędują władze miasta). W Wieluniu znajduje się bardzo wiele różnorodnych świątyń. Jedną z nich jest bazylika kolegiacka Bożego Ciała. Wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim.

Co robimy w Wieluniu?

Postawą naszej działalności jest wywóz i utylizacja śmieci. Odbieramy bardzo wiele rodzajów odpadów, na przykład wełnę mineralną, zmieszany gruz oraz azbest. Na naszej stronie internetowej możesz przeczytać, w jaki sposób zamówić kontener na gruz oraz, jakie śmieci możesz do niego wrzucić. Od zamówienia kontenera na śmieci do naszego przyjazdu nie minie więcej niż 24 godziny. 

do góry