Bełchatów

Bełchatów to 60-tysieczne miasto, leżące w centralnej części Polski w województwie łódzkim. Miasto w największym stopniu jest kojarzone z odkrywkową kopalnią węgla brunatnego.

Co jeszcze warto wiedzieć o Bełchatowie?

Pierwsze wzmianki o Bełchatowie pochodzą jeszcze z XII wieku, gdy władzę nad tymi terenami obejmował biskup gnieźnieński. Mamy tutaj na myśli obszar współczesnych Grocholic (obecnie jedna z dzielnic Bełchatowa). W 1420 roku Grocholice otrzymały prawo magdeburskie, a 65 lat później Kazimierz Jagiellończyk nadał im prawa miejskie. Ich utrata nastąpiła w XIX wieku. Grocholice połączyły się z Bełchatowem w 1977 roku. Jednocześnie rozwijała się osada Bełchatów. Pierwszy właściciel osady Bełchat herbu Topór zagwarantował miastu aktualną nazwę, chociaż Bełchatów przechodził we władanie kolejnych rodów. Rozwój miastu zapewniły położone niedaleko szlaki handlowe. Bełchatów otrzymał przywileje miejskie od Augusta Sasa w XVIII wieku. W XIX wieku dzierżawca Bełchatowa założył pierwszą włókienniczą manufakturę. Dzięki temu Bełchatów z miasta rolniczego przekształcił się w ośrodek przemysłowy. Od 1980 roku jest kojarzony z kopalnią oraz przemysłem energetycznym.

Wywóz gruzu w Bełchatowie?

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem śmieci w Bełchatowie. Interesuje nasz przede wszystkim gruz, zarówno czysty, jak i zmieszany. Kontener na gruz dostarczymy do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie. Maksymalny termin to parę dni. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować posesję na nasz przyjazd, odwiedzając naszą stronę internetową.

Zobacz także inne miasta w tym regionie:  Łódź, Piotrków Trybunalski, SkierniewicePabianice, Zgierz, Radomsko, Sieradz, Kutno

do góry