Radomsko

Radomsko to 50-tysięczne miasto znajdujące się w centralnym województwie Polski, czyli w łódzkim. Przez miasto przepływa rzeka Radomka. Radomsko jest dużym ośrodkiem przemysłu drzewnego.

Historia Radomska

Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z XI wieku naszej ery. Najpierw rozwijała się tutaj malutka wiosna, która została oficjalne uznana w dokumentach w połowie XIII wieku. W 1266 roku Radomsko otrzymało prawa miejskie. Ośrodek rozwijał się jako centrum powiatowe. W XIV wieku odbywały się tutaj zjazdy szlachty.

Zabytki sakralne

Najciekawszym kościołem w Radomsku jest kościół św. Marii Magdaleny, który został wybudowany w XVI wieku. Świątynia w bardzo dużej części powstała z drewna. Tylko prezbiterium, które powstało w XVI wieku z inicjatywy królowej Bony jest murowane. Kolejny interesujący zabytek sakralny to neobarokowy kościół św. Lamberta z połowy XIX wieku. Ma trzy frontowe wieże oraz kilka rozetkowych okienek. Najstarsza świątynia w Radomsku to Klasztor Franciszkanów ufundowany przez Władysława Łokietka. Został wybudowany w XIII wieku. Ze względu na liczne przebudowy, obecnie w kościele można odnaleźć różne style architektoniczne.

Gdzie działamy w Radomsku?

Naszą specjalnością jest wywóz i utylizacja śmieci. W Radomsku działamy w następujących osiedlach: Osiedle Kowalowiec, Osiedle Tysiąclecia oraz Stobiecko Miejskie. Jesteśmy ekologiczną firmą. Możesz być spokojny, że dostarczone do nas odpady zostaną usunięte metodami przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Kontener na gruz możesz u nas zamówić online.

Zobacz także inne miasta w tym regionie:  Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, BełchatówPabianice, Zgierz, Sieradz, Kutno

do góry