Sieradz

Kompleksowy wywóz gruzu w Sieradzu

Sieradz jest średniej wielkości miastem w województwie łódzkim. Liczy ponad 40 tysięcy mieszkańców. Rozwinął się w nim przemysł dziewiarski, maszynowy, spożywczy i metalowy.

Historia Sieradza

Osadnictwo na terenie obecnego Sieradza datuje się na VI wiek naszej ery. Najpierw była to osada miejska, która następnie przekształciła się w ośrodek targowy. Przez kolejne 200 lat targowa osada zamieniała się w warowny gród kasztelański, wokół którego powstawały siedziby ludzkie. W połowie XII wieku w tym miejscu był już gród z własnym sądem, karczmami i komorą celną. W XIII wieku Sieradz otrzymał prawa miejskie i został stolicą księstwa.

Sieradz posiada długą historię, której pozostałości można zobaczyć na obszarze całego miasta. Najważniejszym zabytkiem średniowiecznych jest klasyczny sieradzki Rynek, który ma układ przestrzenny z czasów średniowiecza. W centrum Rynku jest wyłożony cegłą ślad po starym ratuszu. Zabudowę Rynku stanowią przede wszystkim kamieniczki z XIX wieku. W Rynku stoi również XIX-wieczna pompa. Oprócz Rynku najciekawszym zabytkiem Sieradza jest Kościół farny pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Został wzniesiony w 1370 roku na miejscu dawnego, drewnianego kościoła.

Nasza działalność w Sieradzu

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem gruzu w Sieradzu oraz innych miastach. Wywozimy zarówno gruz czysty, jak i zmieszany. Na naszej stronie internetowej znajdziesz dokładne informacje, co możesz wrzucać do poszczególnych pojemników na gruz. Kontenery na gruz możesz u nas zamówić przez internet.

Zobacz także inne miasta w tym regionie:  Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, BełchatówPabianice, Zgierz, Radomsko, Kutno

do góry