Mszana Dolna

Mszana Dolna jest miastem położonym w województwie małopolskim, blisko Limanowej i Rabki-Zdrój, w zachodniej części Beskidu Wyspowego, w zlewisku rzeki Raby.
Mszana Dolna jest otoczona przez wspaniałe szczyty beskidzkie: Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), Szczebel (977 m n.p.m.), Grunwald, Czarny Dział i Lubogoszcz.

Historia Mszany Dolnej

Pierwsze wzmianki o Mszanie Dolnej pochodzą z 1365 roku. Powstała dzięki wsparciu króla Kazimierza Wielkiego. Niestety w czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku miasto zostało całkowicie zniszczone. Warto podkreślić, że w rejonie Mszany Dolnej były prowadzone działania obronne 10 Brygady Kawalerii pułkownika Stanisława Maczka w Kampanii Wrześniowej. W Mszanie Dolnej do dzisiaj jest mogiła Żydów pomordowanych przez hitlerowców w dniu 19 sierpnia 1942 roku.

Zabytki w Mszanie Dolnej

W Mszanie Dolnej są trzy ważne zabytki. Pierwszy z nich to cmentarz żydowski przy ulicy Zakopiańskiej. Jest to kirkut z XVIII wieku. Niemcy bardzo go zniszczyli w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj przetrwało mniej więcej 20 nagrobków. Drugim zabytkiem jest Kościół Św. Michała Archanioła, przy ulicy Jana Pawła II 3. Został wybudowany w latach 1891-1901. W Mszanie Dolnej warto jeszcze zobaczyć zabytkowy park dworski z XVIII wieku.

Wywóz odpadów w Mszanie Dolnej

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Mszana Dolna. Możesz u nas zamówić kontener na gruz Mszana Dolna. Mamy kontenery w różnych rozmiarach. Przywozimy je na posesję naszych klientów. Zachęcamy do skorzystania z usług Ecoexpress24.pl!

do góry