Wieliczka

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych orazu gruzu w Wieliczce - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

Wieliczka jest bardzo interesującym, historycznym miastem w województwie małopolskim, leżącym niecałe 15 km od Krakowa.

Wieliczka jest chętnie odwiedzana przez turystów

Wieliczka znana jest nie tylko w całej Polsce, ale też na świecie, dzięki wspaniałej Kopalni Soli. Odwiedza ją ponad 1 mln turystów rocznie. Już od XIII wieku miasto jest ośrodkiem wydobywczym tego surowca. Kopalnia została założona dzięki Św. Kindze.

Kopalnia w Wieliczce

Udostępniona dla turystów Kopalnia Soli w Wieliczce znajduje się przy ul. Daniłowicza 10, niedaleko trasy E-40, około 10 km od Krakowa. Kopalnia jest labiryntem podziemnych chodników o długości 300 km. Jest to wyjątkowy zabytek nie tylko pod względem kultury materialnej, ale również myśli technicznej. Z tego względu Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Unesco w 1978 roku. Zwiedzanie kopalni zajmuje około dwóch godzin. Można wybrać jedną z kilku tras. Najbardziej sławnym i pięknym jej fragmentem jest słynna kaplica Św. Kingi. Od 2014 roku dostępna jest również multimedialna Kaplica Św. Jana Pawła II.

Zabytki w Wieliczce

Kopalnia Soli to nie jedyna atrakcja w Wieliczce. Warto poznać to miasto bliżej. Znajdują się tutaj jeszcze takie zabytki, jak: Zamek Żupny przy ulicy Zamkowej 8, Kościół Św. Sebastiana przy ulicy św. Sebastiana 23, Kościół Św. Klemensa, przy ulicy. Zamkowej 7, oraz Pałac Konopków, przy Placu Skulimowskiego.

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Wieliczka.

do góry