Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Bochnia

Bochnia jest historycznym miastem leżącym w województwie małopolskim, nad rzeką Rabą, Kotliny Sandomierskiej oraz Pogórza Karpackiego. Blisko Krakowa oraz Wieliczki.

Jak kształtowała się historia Bochni?

Bochnia jest jednym z najstarszych miasteczek w Małopolsce. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z XII wieku. Już wtedy ta miejscowość była bardzo mocno kojarzona z solą. Najważniejszym bogactwem na tej ziemi. Bochnia otrzymała prawa miejskie w 1253 roku od Bolesława Wstydliwego. Miasto rozkwitło z XIV wieku dzięki Kazimierzowi Wielkiemu. Wtedy to zostały tutaj wybudowane umocnienia obronne z bramami i basztami oraz Ratusz. Zaczęła się budowa przepięknej bazyliki Św. Mikołaja. Król zdobył również nowych odbiorców dla bocheńskiej soli. Mieszkańcy miasta z wdzięczności postawili mu na Rynku pomnik, który można podziwiać do dzisiaj.

Jakie zabytki warto zwiedzić w tym mieście?

Najważniejszym z nich jest Kopalnia Soli w Bochni, przy ulicy Solnej 2. Jest to najstarsza w Polsce kopalnia soli. Kiedyś korzystano z niej bardzo intensywnie, obecnie jest dostępna tylko dla turystów. Można zwiedzić korytarz leżący na 300 m głębokości. W jedną stronę jedzie się wagonami, a wraca na pieszo. Na trasie można oglądać prezentacje multimedialne o przeszłości kopalni i wydobywaniu soli.

Wywóz gruzu w Bochni

Ecoexpress24.pl to nowoczesna platforma internetowa, na której możesz szybko i w prosty sposób zamówić kontener na gruz w Bochni. Odbieramy wszystkie odpady pobudowlane. Na naszej stronie internetowej znajduje się szczegółowy wykaz, jakie śmieci można wrzucać, do którego kontenera na gruz. Pojemniki na odpady występują w kilku rozmiarach. Możesz wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada. Zamów już dziś wywóz gruzu w Bochni!

do góry