Bukowno

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Bukownie - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Bukowno (do 1962 roku Bukowno-Osiedle) jest miastem w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim. Do 1975 roku miasto administracyjnie należało do województwa krakowskiego.

Historia Bukowna

Teren, na którym obecnie znajduje się Bukowna, leżący przy pograniczu z Krakowem, był od bardzo dawna ważnym rejonem gospodarczym. Od średniowiecza Starczynów przynależał do dóbr olkuskich. Natomiast Stare Bukowno (pierwsza wzmianka w 1402 r.) do 1790 r. było własnością biskupów krakowskich. Należało do klucza sławkowskiego. W 1795 roku Bukowno zostało wcielone do zaboru austriackiego.

Po Kongresie wiedeńskim zostało oddzielone od Krakowa i weszło w granice ziemi olkuskiej w Królestwie Polskim w 1815 roku. Chociaż w latach 1945-1975 Bukowno należało administracyjnie do województwa krakowskiego, to szybki rozwój sieci komunikacyjnej oraz więzi społecznych, to większy wpływ na to miasto miał Górnośląski Okręg Przemysłowy. Formalnie administracyjnie Bukowno zostało przyłączone do województwa katowickiego 1 1975 roku. W 1999 roku miasto weszło w skład powiatu olkuskiego i jej pod władzą Krakowa.

Atrakcje w Bukownie

W Bukownie najciekawszym miejscem jest Muzeum Górnictwa Rud. Założono je w 1990 roku. Znajduje się w Zespole Szkół "Skałka”. Można tutaj sporo dowiedzieć się o dawnych technikach górniczych, wyposażeniu osobistym górników oraz ratownictwie górniczym. Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne.

Wywóz odpadów w Bukownie

W Bukownie zajmujemy się wywozem śmieci, w tym również gruzu Bukowno. Odbierzemy również od Ciebie odpady niebezpieczne i azbest.

do góry