Brzesko

Wywóz gruzu i utylizacja odpadów poremontowych w Brzesku

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Brzesko jest przepięknym, historycznym miasteczkiem w województwie małopolskim. Leży na wschód od Bochni, nad rzeką Uszwicą, przy trasie numer 94. W ostatnim czasie został odnowiony Rynek w Brzesku.

Zabytki w Brzesku

Najbardziej kojarzonym miejscem w Brzesku jest Browar Okocim, który został otwarty w XIX wieku, w miejscowości niedaleko Brzeska. Dziś administracyjnie należy do Brzeska. W tej miejscowości warto zwiedzić Kościół Św. Jakuba Apostoła. Zabytkowa część kościoła pochodzi z połowy XV wieku. Obecna budowla w stylu neogotyckim jest efektem przebudowy z XIX i XX wieku. Wnętrze starszej części świątyni jest wykonane z cegły oraz kamienia. W środku kościoła znajdują się neogotyckie ołtarze oraz ambona z Tyroli. Kościół jest otynkowany. Ma ostrołukowe okna ze szkarpami.

Kolejnym ważnym zabytkiem jest Pałac Goetzów przy ulicy Götza-Okocimskiego 6. Jest to odnowiony neobarokowo-neorokokowy pałac, który należał do przemysłowca Jana II Albina Goetza-Okocimskiego w latach 1898-1900. Obecnie funkcjonuje w nim hotel. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o Browarze Okocim, przy ulicy Browarnej 14. Ten zabytek przemysłowy doskonale współgra z krajobrazem. Został wybudowany w 1845 roku. Browar został otwarty przez piwowara Jana Ewangelistę Goetza. Zaczęło się od niewielkiego browaru, który najpierw stał się jednym z największych zakładów piwowarskich w Austro-Węgrzech, a następnie w Europie.

Wywóz odpadów w Brzesku

Wywozimy i utylizujemy śmieci w Brzesku. Można u nas szybko zamówić kontener na gruz przez Internet. Zapraszamy!

do góry