Biecz

Biecz jest interesującym pod względem historycznym miasteczkiem w województwie małopolski. Leży blisko Gorlic, w dolinie rzeki Ropy, na jednym ze wzgórz (281 m n.p.m.) Pogórza Karpackiego, mniej więcej 35 km od granicy ze Słowacją.

Historia Biecza

Dzieje Biecza się naprawdę długie. Pierwsze wzmianki o Bieczu, pojawiły się w XIII wieku. Jednak Biecz zasługuje na uwagę turystów jeszcze z innych przyczyn. Znajduje się tutaj wiele naprawdę bardzo ciekawych zabytków architektury. Do Biecza przyciągają również przepiękne krajobrazy z potokami oraz kompleksami leśnymi. Biecz nazywany jest Perłą Podkarpacia", "Parva Cracovia” lub "Polskim Carcassonne".

Zabytki w Bieczu

Pierwszym ważnym zabytkiem w Bieczu są mury miejskie. Są to średniowieczne mury obronne z XIV wieku, razem z barbakanem i basztami. Następnym zabytkiem jest Baszta Kowalska, inaczej baszta plebańska. Pod koniec XX wieku odbudowano ją razem z fragmentem murów obronnych. Dziś jest siedzibą muzeum. Kolejnym zabytkiem na naszej liście jest Ratusz w Bieczu, przy Rynku. Jest to monumentalna budowla z wysoką renesansową wieżą z XVI wieku. Jest to najwyższy budynek w mieście. Ma wysokość 56 metrów. Na szczycie znajduje się galeria widokowa. Natomiast w podziemiach mieści się średniowieczne więzienie tak zwana turma. Ratusz pierwotnie został wybudowany w XV wieku w stylu gotyckim.

Wywóz odpadów w Bieczu

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu Biecz. Przeprowadzamy jego ekologiczną utylizację. Gwarantujemy niskie ceny za odbiór gruzu Biecz.

do góry