Wadowice

Wadowice są znaną miejscowością leżącą w województwie małopolskim, u stóp Beskidu Małego, blisko Andrychowa.

Miasto kojarzone z Janem Pawłem II

Chociaż Wadowice są niewielką miejscowością, to nie ma chyba w całej Polsce takiej osoby, która nie słyszałaby o niej, dzięki papieżowi Polakowi- Karolowi Wojtyle. Właśnie w Wadowicach się urodził. Spędził tutaj również swoje dzieciństwo. Dzięki temu Wadowice są znane w całej Polsce i na świecie. Jest to miejsce atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i dla pielgrzymów. Zabytki zostały tutaj odnowione, w szczególności Rynek.

Historia Wadowic

Pierwsza wzmianka o Wadowicach pochodzi z 1327 roku. Miasto wiele razy było niszczone przez pożary, co uniemożliwiało jego rozwój. Znaczenie Wadowice uzyskały dopiero po I rozbiorze Polski. Wtedy znalazły się na ważnym szlaku komunikacyjnym Wiedeń-Lwów.

Zabytki i atrakcje w Wadowicach

Najważniejszym zabytkiem w Wadowicach jest Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, przy Placu Plac Jana Pawła II 1. Znajduje się w centrum Wadowic, przy Rynku. W jej wnętrzu można obejrzeć cudowny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tutaj Karol Wojtyła 20 czerwca 1920 roku przyjmował chrzest, a w późniejszych latach Komunię Świętą. Od 2006 roku przed bazyliką stoi pomnik Jana Pawła II. W Wadowicach warto jeszcze odwiedzić: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego oraz Kościół Św. Piotra Apostoła. Co roku odbywają się również Dni Wadowic.

Wywóz odpadów w Wadowicach

Prowadzimy wywóz śmieci Wadowice. Można u nas zamówić przez Internet kontener na śmieci Wadowice.

Użytkownicy trafiają do nas często wpisując takie hasła jak: Wywóz gruzu Wadowice, Wywóz odpadów poremontowych Wadowice, Transport gruzu Wadowice, Wywóz odpadów Wadowice, Kontenery na gruz Wadowice, Wywóz odpadów zielonych Wadowice, Wywóz odpadów pobudowlanych Wadowice, Wynajem kontenerów na gruz Wadowice.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

do góry