Gorlice

Gorlice są atrakcyjnym turystycznie miastem w województwie małopolskim. Leżą między Nowym Sączem i Jasłem, na północnej granicy Beskidu Niskiego.

Jakie atrakcje można spotkać w Gorlicach?

Na pewno warto jest wejść na najwyższy szczyt Gorlic, czyli Łysą Górę (441 m n.p.m.). Gorlice są jednym z najważniejszych punktów na Karpacko-Galicyjskim Szlaku Naftowym, który powstał w celu upamiętnienia faktu, że region ten jest miejscem związanym z światowym przemysłem naftowym.

Zabytki w Gorlicach

Najważniejsze zabytki w Gorlicach to między innymi Ratusz z XVIII wieku, później przebudowany. Z wieży ratuszowej każdego dnia w południe rozlega się hejnał "Beskidzkie Echo". Kolejnym zabytkiem jest Dwór Karwacjanów, przy ulicy Wróblewskiego 10. Mieści się w nim Galeria Sztuki. Warto jeszcze wymienić takie miejsca jak: Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza, przy ulicy Wąskiej 7/9, Muzeum Gorlickiego Kopalnictwa Naftowego, przy ulicy Krakowskiej (kopalnia "Magdalena"), Park Miejski w Gorlicach, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (rzymskokatolicka Bazylika Mniejsza) i Cerkiew Św. Trójcy (prawosławna cerkiew konkatedralna).

Wywóz śmieci w Gorlicach

Nasza działalność w Gorlicach polega na tym, że wywozimy odpady i utylizujemy je w sposób ekologiczny. W szczególności interesują nas odpady pobudowlane, takie jak gruz czysty i gruz zmieszany. Kontener na gruz w Gorlicach możesz zamówić na naszej stronie internetowej. Kontenery są dostępne w kilku rozmiarach, więc na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie.

do góry