Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Nowy Sącz

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Nowym Sączu - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Nowy Sącz jest małym, ale bardzo interesującym miastem, które ma długą historię. Leży w województwie małopolskim, u stóp Beskidu Sądeckiego oraz Wyspowego, w widłach rzek Dunajca oraz Kamienicy Nawojowskiej, blisko Starego Sącza i Limanowej.

Atrakcyjna turystycznie miejscowość

Nowy Sącz jest najważniejszym ośrodkiem Ziemi Sądeckiej ze szczytami Beskidów na południu oraz zachodzie i Jeziorem Rożnowskim na północy. Poza tymi atrakcjami turystycznymi, cała Sądecczyzna jest znana z charakterystycznej kultury oraz tradycji, która ciekawi ludzi z całego raju.

Zabytki w Nowym Sączu

Nowy Sącz lokowany był już w 1292 roku. Można tutaj zobaczyć naprawdę wspaniałe zabytki, gotyckie kościoły, uroczy ruiny zamku oraz Rynek. Mury miejskie w Nowym Sączu, znajdują się przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Już w XIV wieku miasto było otoczone przez łańcuch obwarowań. Miało trzy bramy miejskie i system baszt. Z murami łączył się zamek królewski, który był ważnym ogniwem obronnym. Do dzisiaj podziwiać można fragmenty średniowiecznych umocnień w Nowym Sączu. Kolejnym ciekawym zabytkiem jest Bazylika Św. Małgorzaty, przy Placu Kolegiackim. Jest to stary, gotycki kościół z 1303 roku. Warto jeszcze wspomnieć o Kościele Św. Heleny, w dzielnicy Helena. Jest to drewniany kościół z XVIII wieku, ufundowany przez Helenę Marchocką. Przy kościele jest cmentarz ze zbiorowym grobowcem jezuitów.

Wywóz odpadów w Nowym Sączu

Prowadzimy wywóz śmieci Nowy Sącz. Zabieramy również odpady pobudowlane, takie, jak na przykład gruz Nowy Sącz. Mamy kilka rodzajów kontenerów Nowy Sącz na różne odpady. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informację, co możesz do nich wrzucić.

do góry