Andrychów

Współczesne miasto Andrychów zostało założone na przełomie XIII/XIV wieku i nazwane Indrzychowem. Pierwsze wzmianki o Andrychowie pojawiły się w 1344 roku. W wykazie świętopietrza z tamtego roku wiosna widnieje tam po nazwą: Henrychów („ecclesia de Henrichov”).

Dalsze dzieje Andrychowa

Natomiast Jan Długosz w Liber beneficiorum około roku 1440, aby określić tę osadę używa nazwy Gendrzychow. Andrychów praktycznie od zawsze był miastem przemysłowym. Najważniejszą gałęzią gospodarski było tkactwo. Opierało się ono na uprawianym w okolicy lnie, a następnie na mportowanej bawełnie. W XVIII i XIX wieku za produkcję i handel płótnem były odpowiedzialne chłopskie kolegacje. W 1908 roku powstała Pierwsza Galicyjska Tkalnia Mechaniczna, która należała do braci Czeczowiczków. Aktualnie Andrychów nadal jest centrum przemysłowym w Małopolsce.

Od 2007 roku funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna, która ma łączną powierzchnię prawie 140 hektarów. Najważniejszymi walorami turystycznymi tego miasta są: Beskid Andrychowski (we wschodniej części Beskidu Małego) oraz Starówka andrychowska, która ma klimat galicyjskiego, górskiego miasta. Spodoba się tutaj zarówno wielbicielom zabytków, jak i aktywnego odpoczynku. A skoro już o zabytkach mowa, to warto wspomnieć, że najważniejszym zabytkiem architektonicznym w Andrychowie jest Pałac Bobrowskich z I połowy XVII wieku.

Nasze działania w Andrychowie

W Andrychowie specjalizujemy się w wywozie odpadów, w tym również odpadów pobudowlanych. Przez internet możesz u nas zamówić kontener na gruz w odpowiadającym Ci rozmiarze, bo mamy ich naprawdę dużo. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

W wielu przypadkach użytkownicy szukając wywozu gruzu Andrychów, Wywóz odpadów poremontowych Andrychów, Wywóz odpadów zielonych Andrychów, Wywóz odpadów pobudowlanych Andrychów, także decydują się na inne usługi typu wynajem kontenera na gruz Andrychów, kontener na gruz Andrychów, transport gruzu Andrychów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

do góry