Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Limanowa

Dlaczego warto odwiedzić miejscowość Limanowa w województwie małopolski? Jest to niezwykłe miasto, które na zawsze zostanie Ci w pamięci. Klimat, gościnność i przepiękne krajobrazy to jej największe zalety.

Zespół Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej oraz obiektów sanktuaryjnych

Bazylika Matki Boskiej Bolesnej została wybudowana w latch 1912-1918, zgodnie z projektem architekta Zdzisława Mączeńskiego. Stanowi pomnik 100-lecia Konstytucji 3-Maja. Budowla jest bardzo monumentalna. Posiada kamienną wykładzinę ścian zewnętrznych i 65- metrową wieżę nakrytą neobarokowym hełmem. Można tutaj podziwiać wspaniałe witraże między innymi projektu Krzyżanowskiego, Gawrona, czy Dutka. W ołtarzu głównym znajduje się figura Matki Boskiej Bolesnej typu Pieta /XIV w./. Wato uwagi jest jeszcze chrzcielnica z początku XVI w., oraz barokowe posągi świętych.

Zespół Sanktuaryjny

Ołtarz polowy, Wieczernik, Święte schody, krużganki ze stacjami Boleści Najświętszej Marii Panny. Wszystkie te budowle powstały dla przybywających do Limanowej licznie pielgrzymów. W Domu Pielgrzyma znajduje się Muzeum Parafialne. Można tutaj obejrzeć eksponaty związane z kultem maryjnym w Limanowej.

Limanowski rynek

Rynek w Limanowej stanowi serce miasta. Odbywają się tutaj spotkania, koncerty, festyny i pielgrzymki.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Limanowej

Jesteśmy firmą oferującą wywóz śmieci poremontowych. Spokojnie możesz nam zlecić odebranie od Ciebie na przykład gruzu (czystego lub zmieszanego) albo azbestu, czy wełny mineralnej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry