Limanowa

Dlaczego warto odwiedzić miejscowość Limanowa w województwie małopolskim? Jest to niezwykłe miasto, które na zawsze zostanie Ci w pamięci. Klimat, gościnność i przepiękne krajobrazy to jej największe zalety.

Zespół Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej oraz obiektów sanktuaryjnych

Bazylika Matki Boskiej Bolesnej została wybudowana w latch 1912-1918, zgodnie z projektem architekta Zdzisława Mączeńskiego. Stanowi pomnik 100-lecia Konstytucji 3-Maja. Budowla jest bardzo monumentalna. Posiada kamienną wykładzinę ścian zewnętrznych i 65- metrową wieżę nakrytą neobarokowym hełmem. Można tutaj podziwiać wspaniałe witraże między innymi projektu Krzyżanowskiego, Gawrona, czy Dutka. W ołtarzu głównym znajduje się figura Matki Boskiej Bolesnej typu Pieta /XIV w./. Wato uwagi jest jeszcze chrzcielnica z początku XVI w., oraz barokowe posągi świętych.

Zespół Sanktuaryjny

Ołtarz polowy, Wieczernik, Święte schody, krużganki ze stacjami Boleści Najświętszej Marii Panny. Wszystkie te budowle powstały dla przybywających do Limanowej licznie pielgrzymów. W Domu Pielgrzyma znajduje się Muzeum Parafialne. Można tutaj obejrzeć eksponaty związane z kultem maryjnym w Limanowej.

Limanowski rynek

Rynek w Limanowej stanowi serce miasta. Odbywają się tutaj spotkania, koncerty, festyny i pielgrzymki.

Wywóz gruzu Limanowa

Jesteśmy firmą oferującą kontenery na gruz w Limanowej oraz wywóz śmieci poremontowych. Spokojnie możesz nam zlecić wywóz gruzu Limanowa (czystego lub zmieszanego) albo odebranie azbestu, czy wełny mineralnej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry