Dobczyce

Dobczyce są niewielką, malowniczo położoną miejscowością w województwie małopolskim, mniej więcej 30 kilometrów na południe od Krakowa, między Pogórzem Wielickim i Beskidem Wyspowym.

Jak kształtowała się historia Dobczyc?

Dobczyce były jedną z najstarszych osad leżących nad Rabą, jej początki przypadają na czasy pierwszych Piastów. Już we wczesnym okresie średniowiecza była to doskonale zorganizowana oraz licząca się w okolicy osady. Biegł tędy trakt prowadzący z Krakowa przez Wieliczkę na Grodzisko i dalej do Szczyrzyca. Specyficznymi elementami krajobrazu jest tutaj jezioro Dobczyckie z ogromną zaporą oraz znajdujący się na Wzgórzu Starego Miasta średniowieczny zamek. Poniżej zamku mieści się drewniany Skansen, który razem z warownią jest Muzeum Regionalnym PTTK. Ciekawa historia, interesujące zabytki, doskonałe walory krajobrazowe, atrakcyjne szlaki turystyczne i wiele imprez kulturalnych. To wszystko sprawia, że tereny te są wspaniałym miejscem do wypoczynku i komfortową bazą wypadową w pozostałe rejony Małopolski.

Czym zajmujemy się w Dobczycach?

Nasza działalność koncentruje się na wywozie odpadów oraz ich utylizacji. Można u nas w szybki i prosty sposób zamówić kontener na gruz. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać odpowiedni wymiar kontenera, zapłacić online oraz czekać na nasz przyjazd. Kontener na gruz możesz wynająć maksymalnie na 5 dni, z tym, że w wyjątkowych sytuacjach możesz go przedłużyć o kolejne 4 dni. Kontener zabierzemy od Ciebie w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Zapraszamy!

do góry