Maków Podhalański

Maków Podhalański jest małą, zaciszną miejscowością leżącą w malowniczym Beskidzie Makowskim, blisko niedaleko Suchej Beskidzkiej, przy trasie numer 28, na szlaku ze Śląska do Zakopanego.

Kościół w Makowie

Maków Podhalański ma bardzo ciekawą historią. Pierwsze wzmianki o nim datowane są na rok 1378. Pierwszy kościół w Makowie został wybudowany w 1569 roku. Jest to budowla drewniana z trzema ołtarzami i oddzielnie usytuowaną dzwonnicą. W dalszej kolejności jest świątynia, częściowo murowana. Konsekrowana w 1705 roku. W latach 20-tych XIX wieku został w Makowie wybudowany murowany kościół parafialny. Jest to właśnie to słynne w okolicy Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej Opiekunki i Królowej Rodzin.
Maków Podhalański na pewno docenią wszyscy, który nie przepadają za tłokiem i hałasem. Niewielkie szczyty, nie wymagają wysokiej kondycji, żeby je zdobyć. Każdy da radę wejść na taką górę i zbytnio się nie zmęczyć. Z Makowa Podhalańskiego łatwo jest dojechać na przykład do Zawoi z Babią Górą.

Wywóz śmieci w Makowie Podhalańskim

Nasza firma stawia na nowoczesność i profesjonalizm. Naszym głównym zadaniem jest wywóz oraz ekologiczna utylizacja odpadów pobudowlanych. Wiemy, jak bardzo trudno jest samodzielnie je wywieźć, bo są duże, często sypkie, ciężkie i trudne do przewiezienia. Na naszego kontenera na gruz czysty bez problemu możesz wrzucić na przykład: gruz ceglany i betonowy, zmieszany gruz betonowy z ceglanym i małą zawartością ceramiki (np. glazura, kafle), gleba, ziemia, kamienie, piasek, dachówka, mury i tynki.

do góry