Alwernia

Alwernia jest miastem położonym nad Wisłą, w województwie małopolskim, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, blisko Chrzanowa. To ciekawe miejsce pod względem przyrodniczym i kulturowym.

Atrakcje w Alwerni

W tej miejscowości na pewno warto jest zobaczyć klasztor Bernardynów z kościołem Św. Franciszka i najstarsze w Polsce Małopolskie Muzeum Pożarnictwa. Znajduje się w nim bardzo wiele eksponatów, między innymi zabytkowe pojazdy strażackie.

Wyjątkową atrakcją tutaj jest również Ekomuzeum Alwernia, które obejmuje Warsztat rzemiosła garncarskiego z Izbą Tradycji Regionalnych i Zespół osobliwości geologiczno-przyrodniczych Jury. Warto tu wymienić na przykład jurajskie Skały Gaudynowskie (rezerwat przyrody nieożywionej i źródła czystej jurajskiej wody) oraz Arkozę Kwaczalską (skrzemieniałe pnie araukarii karbońskich). W okolicy Alwerni można też zobaczyć ruiny pałacu w Porębie Żegoty.

Szlaki turystyczne w Alwerni

Przez Alwernię biegną liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Najważniejsze z nich to: Szlak Papieski, Szlak Architektury Drewnianej, Kraków-Morawy-Wiedeń Greenways, Eurovelo R4 i Szlak Maryjny. Osobom, które lubią wypoczynek nad wodą z pewnością spodoba się Zalew Skowronek.

Wywóz odpadów w Alwerni

Zajmujemy się wywozem różnego rodzaju odpadów, w tym również odpadów pobudowlanych, takich jak na przykład folia malarska oraz gruz Alwernia. Aby jeszcze bardziej pomóc Ci w pozbyciu się niechcianych pozostałości po wykonanym remoncie, dajemy Ci możliwość wynajęcia kontenera na gruz Alwernia.

do góry